Gwiazdy zaświecą w blasku jupiterów

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 10 czerwca, 2022

W piątkowy wieczór o 20:30 rozpocznie się mecz 8. Rundy PGE Ekstraligi pomiędzy Arged Malesą Ostrów a Moje Bermudy Stalą Gorzów. Na zmodernizowanym Stadionie Miejskim w blasku jupiterów świecić będą największe gwiazdy światowego żużla. Faworytem meczu są gorzowianie z Bartoszem Zmarzlikiem na czele, ale gospodarze nie zamierzają poddać się bez walki.

My w żadnym meczu nie byliśmy, nie jesteśmy i nie będziemy faworytami, ale dalej chcemy walczyć dla naszych kibiców. Zapraszam wszystkich na mecz, bo sztuczne oświetlenie z pewnością doda jeszcze kolorytu temu widowisku – mówi Tomasz Gapiński, kapitan Arged Malesy.

Gwiazdy świecić będą pełnym blaskiem, a zatrzęsienie tych gwiazd w ekipie z Gorzowa jest nie byle jakie. Dwukrotny mistrz świata, Bartosz Zmarzlik i aktualny lider klasyfikacji cyklu Grand Prix to klasa sama w sobie. Do tego dodajmy uczestników cyklu Grand Prix, Martina Vaculika i Andersena Thomsena, a na dokładkę byłego indywidualnego mistrza Polski oraz dziką kartę na GP w Gorzowie, Szymona Woźniaka, który uwielbia ścigać się w Ostrowie.

Jakby tego było mało na swój lubiany były domowy tor w Ostrowie wraca Patrick Hansen. Wielkie zainteresowanie wzbudza ponadto debiut 16-letniego talentu Oskara Palucha.

Na tym tle beniaminek nie ma teoretycznie wiele do powiedzenia, ale nie zapominajmy, że to jest tylko sport. – Będziemy walczyć. To możemy obiecać kibicom bez dwóch zdań – zapewnia Tomasz Gapiński. Chris Holder, Oliver Berntzon, Matias Nielsen oraz ostrowska młodzież na swoim torze też będzie chciała pokazać, że zasługuje na jazdę w PGE Ekstralidze.

Bilety wciąż są do nabycia. Serdecznie zapraszamy. Bądźcie z drużyną na dobre i na złe.

Awizowane składy:

Arged Malesa Ostrów Wielkopolski
9. Oliver Berntzon
10. Tomasz Gapiński
11. Grzegorz Walasek
12. Matias Nielsen
13. Chris Holder
14. Jakub Krawczyk
15. Sebastian Szostak

Moje Bermudy Stal Gorzów Wielkopolski
1. Szymon Woźniak
2. Anders Thomsen
3. Martin Vaculik
4. Patrick Hansen
5. Bartosz Zmarzlik
6. Mateusz Bartkowiak
7. Oskar Paluch

Udział drużyny Arged Malesa Ostrów w rozgrywkach PGE Ekstraligi wspiera Gmina Miasto Ostrów Wielkopolski oraz Grupa Kapitałowa Centrum Rozwoju Komunalnego.