Ilość nie przeszła w jakość. Odległe miejsca naszych zawodników w finale Brązowego Kasku

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 1 maja, 2021

Trzynaste miejsce Sebastiana Szostaka, piętnaste Kacpra Grzelaka i szesnaste Jakuba Krawczyka. W Gdańsku w finale Brązowego Kasku to nie był dzień reprezentantów ostrowskiego klubu. Jakub Poczta był rezerwowym i nie pojawił się na torze.

Sebastian Szostak w swoim stylu dobrze wychodził spod taśmy, ale tracił punktowane pozycje na dystansie. W 14 biegu, gdy trzech ostrowian rywalizowało z Krzysztofem Lewandowskim, Szostak jechał po trzy punkty, ale przewrócił się Jakub Krawczyk na końcu stawki. W powtórce Szostak przegrał z młodym zawodnikiem eWinner Apatora Toruń.

Bardzo pechowe zaliczył Jakub Krawczyk, który na początku walczył bardzo dzielnie, ale upadek w drugiej serii spowodowany przez Karola Żupińskiego, kompletnie wybił z rytmu 17-latka z Ostrowa. W powtórce sam się przewrócił, a później leżał także we wspomnianym wyścigu 14.

Kacper Grzelak jeździł bez fajerwerków, ale zbierał punkcik po punkciku. Ostatecznie z dorobkiem 4 „oczek” zajął 15 miejsce.

W finale Brązowego Kasku wystąpiło 12 żużlowców nominowanym z PGE Ekstraligi oraz czterech juniorów z eWinner 1. Ligi.

Zawody wygrał Mateusz Cierniak, który choć przewrócił się w drugiej serii startów, w pozostałych był nieomylny. Szansę na zwycięstwo zaprzepaścił Michał Curzytek, któremu wystarczyły w ostatnim biegu 2 punkty, ale zawodnik Sparty przewrócił się właśnie na drugiej pozycji. Trzecie miejsce na podium zajął po wyścigu dodatkowym Bartłomiej Kowalski.