headdd

Inauguacja ligi w Bydgoszczy. Wakacyjnej przerwy w tym sezonie nie ma

Na pierwszy mecz ligowy w sezonie 2020 żużlowcy Arged Malesa TŻ Ostrovia udadzą się do beniaminka z Bydgoszczy. Na swoim torze w drugiej kolejce podejmą Zdunek Wybrzeże Gdańsk, a w trzeciej wyjadą do Torunia na mecz z faworytem ligi, Apatorem.

W przeciwieństwie do poprzednich sezonów, żużlowca centralna nie zaplanowała w roku 2020 wakacyjnej przerwy. Kibice, którzy będą chcieli obejrzeć wszystkie mecze swoich drużyn, nie mają praktycznie, jak zaplanować wakacji w lipcu lub sierpniu. „Dziury” w kalendarzu mamy za to w kwietniu i maju.

TERMINARZ DRUŻYNOWYCH MISTRZOSTW I LIGI 2020

1 runda: sobota, 4 kwiecień 2020 / niedziela, 5 kwiecień 2020

Gniezno – Toruń

Łódź – Daugavpils

Gdańsk – Tarnów

Bydgoszcz – Ostrów

sobota, 11 kwiecień 2020 data rezerwowa

niedziela, 12 kwiecień 2020 data rezerwowa

2 runda: sobota, 18 kwiecień 2020 / niedziela, 19 kwiecień 2020

Toruń – Łódź

Tarnów – Gniezno

Ostrów – Gdańsk

Daugavpils – Bydgoszcz

piątek, 24 kwiecień 2020 data rezerwowa

niedziela, 26 kwiecień 2020 data rezerwowa

3 runda: piątek, 1 maj 2020 / niedziela, 3 maj 2020

Toruń – Ostrów

Gniezno – Daugavpils

Łódź – Gdańsk

Bydgoszcz – Tarnów

niedziela, 10 maj 2020 data rezerwowa niedziela, 17 maj 2020 data rezerwowa

4 runda: sobota, 23 maj 2020 / niedziela, 24 maj 2020

Ostrów – Gniezno

Gdańsk – Bydgoszcz

Tarnów – Łódź

Daugavpils – Toruń

5 runda: sobota, 30 maj 2020 / niedziela, 31 maj 2020

Łódź – Bydgoszcz

Toruń – Tarnów

Gniezno – Gdańsk

Ostrów – Daugavpils

6 runda: sobota, 6 czerwiec 2020 / niedziela, 7 czerwiec 2020

Bydgoszcz – Toruń

Tarnów – Ostrów

Gdańsk – Daugavpils

Łódź – Gniezno

czwartek, 11 czerwiec 2020 data rezerwowa

7 runda: sobota, 13 czerwiec 2020 / niedziela, 14 czerwiec 2020

Ostrów – Łódź

Daugavpils – Tarnów

Toruń – Gdańsk

Gniezno – Bydgoszcz

8 runda: sobota, 20 czerwiec 2020 niedziela, 21 czerwiec 2020

Bydgoszcz – Gniezno

Gdańsk – Toruń

Łódź – Ostrów

Tarnów – Daugavpils

9 runda: piątek, 26 czerwiec 2020 / sobota, 27 czerwiec 2020 / niedziela, 28 czerwiec 2020

Ostrów – Tarnów

Toruń – Bydgoszcz

Gniezno – Łódź

Daugavpils – Gdańsk

10 runda: sobota, 4 lipiec 2020 / niedziela, 5 lipiec 2020

Gdańsk – Gniezno

Daugavpils – Ostrów

Tarnów – Toruń

Bydgoszcz – Łódź

11 runda: sobota, 11 lipiec 2020 / niedziela, 12 lipiec 2020

Toruń – Daugavpils

Łódź – Tarnów

Bydgoszcz – Gdańsk

Gniezno – Ostrów

12 runda: sobota, 18 lipiec 2020 / niedziela, 19 lipiec 2020

Daugavpils – Gniezno

Tarnów – Bydgoszcz

Gdańsk – Łódź

Ostrów – Toruń

sobota, 25 lipiec 2020 data rezerwowa

13 runda: sobota, 1 sierpień 2020 / niedziela, 2 sierpień 2020

Gdańsk – Ostrów

Bydgoszcz – Daugavpils

Gniezno – Tarnów

Łódź – Toruń

14 runda: sobota, 8 sierpień 2020 / niedziela, 9 sierpień 2020

Ostrów – Bydgoszcz

Daugavpils – Łódź

Toruń – Gniezno

Tarnów – Gdańsk

niedziela, 16 sierpień 2020 data rezerwowa

1 runda finałowa: sobota, 22 sierpień 2020 / niedziela, 23 sierpień 2020

(a) 4 w tabeli po części zasadniczej – 1 w tabeli po części zasadniczej

(b) 3 w tabeli po części zasadniczej – 2 w tabeli po części zasadniczej

W przypadku awansu drużyny z Łodzi do rundy finałowej, pierwszy mecz półfinałowy drużyna rozegra w Łodzi. W przypadku awansu drużyny z Torunia do rundy finałowej, klub z Torunia będzie gospodarzem meczu 2 rundy finałowej.

piątek, 28 sierpień 2020 data rezerwowa

2 runda finałowa: sobota, 29 sierpień 2020 / niedziela, 30 sierpień 2020

(a) 1 w tabeli po części zasadniczej – 4 w tabeli po części zasadniczej

(b) 2 w tabeli po części zasadniczej – 3 w tabeli po części zasadniczej

piątek, 4 wrzesień 2020 data rezerwowa

piątek, 11 wrzesień 2020 data rezerwowa

3 runda finałowa: niedziela, 13 wrzesień 2020 zwycięskie

drużyny z (a) i (b) piątek,

18 wrzesień 2020 data rezerwowa

4 runda finałowa: niedziela, 20 wrzesień 2020 zwycięskie drużyny z (a) i (b)

niedziela, 27 wrzesień 2020 data rezerwowa

niedziela, 4 październik 2020 data rezerwowa

Baraż: niedziela, 4 październik 2020

Baraż: niedziela, 11 październik 2020