Inauguracja ligi żużlowej przełożona

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 13 marca, 2020

Tego można było się spodziewać. Główna Komisja Sportu Żużlowego podjęła decyzję o odwołaniu 1. rundy Drużynowych Mistrzostw I i II Ligi, a także eliminacji Złotego Kasku. Inauguracja ligi miała nastąpić w weekend 4-5 kwietnia.

W związku z rosnącą liczbą zachorowań na COVID-19 chorobę wywołaną przez koronawirusa SARSCoV-2, Główna Komisja Sportu Żużlowego podjęła decyzję o odwołaniu następujących zawodów: 1. runda DM I Ligi, 1. runda DM II ligi, eliminacje Złotego Kasku. Nowe terminy powyższych zawodów zostaną podane w Komunikacie GKSŻ – informują władze polskiego żużla.

Na razie nie podajemy nowych terminów – wyjaśnia Piotr Szymański na łamach portalu polskizuzel.pl – Nasza decyzja to logiczne następstwo wcześniejszych działań. Przypominam, że do tej pory odwołaliśmy wszystkie mecze sparingowe, a także zakazaliśmy do odwołania organizowania klubom treningów. Działamy krok po kroku. Obserwujemy i reagujemy stosownie do tego, co dzieje się w naszym kraju – dodaje przewodniczący GKSŻ.

Piotr Szymański informuje również o konsultacjach z klubami. – Od poniedziałku zaczynamy rozmowy z klubami pierwszej i drugiej ligi. Oczywiście, jak już wcześniej zapowiadaliśmy, ze względów bezpieczeństwa nie dojdzie do żadnego spotkania. Wszystko zrobimy zdalnie – zapewnia szef GKSŻ.

Przypomnijmy, że w 1. kolejne rozgrywek Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolski miała się udać do Bydgoszczy na mecz z beniaminkiem ligi.