Inauguracja Nice 1 LŻ pod koniec marca. Orzeł Łódź pierwszym rywalem!

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 17 stycznia, 2019

Klub Żużlowy Orzeł Łódź będzie pierwszym rywalem naszego zespołu w sezonie 2019. Inauguracyjne spotkanie naszej drużyny w Nice 1. Ligi Żużlowej odbędzie się 30 lub 31 marca na stadionie w Łodzi.
Nowy obiekt może być atutem miejscowych, którzy w 2018r. tylko raz przegrali w meczu, którego byli gospodarzami.

Prezes KŻ Orzeł Łódź – Witold Skrzydlewski zdecydował się przed rozpoczęciem nowego sezonu na prawdziwą rewolucję w składzie. Z jeźdźców, którzy o sile klubu z Łodzi stanowili w 2018 pozostał jedynie Hans Andersen, Maksim Bogdanow oraz Rohan Tungate. Do zespołu biało-niebieskich dołączyło aż czterech polskich seniorów. Jeleniewski, Okoniewski, Jędrzejewski to zawodnicy, którzy posiadają niemałe doświadczenie, a przy dobrej komunikacji z młodszymi zawodnikami to może zaprocentować. Z forBET Włókniarza Częstochowa do niższej klasy rozgrywkowej przeszedł Tobiasz Musielak, który liczy na odbudowę formy. Witold Skrzydlewski postanowił też zakontraktować Rory Schleina, który ostatnio z łódzkim klubem był związany w 2017 roku oraz młodego zawodnika z Niemiec – Ben Ernsta.

Największe zmiany mają natomiast miejsce w przypadku formacji juniorskiej – z klubem pożegnali się Mateusz Błażykowski oraz Jakub Miśkowiak. O sile juniorów mają w najbliższym sezonie stanowić Eryk Borczuch, Piotr Pióro, Dawid Wawrzyniak oraz Kamil Kiełbasa.

Większość z zawodników Arged Malesa TŻ Ostrovia jest doskonale znana kibicom łódzkiego Orła. Lider naszej drużyny Nicolai Klindt występował w biało-niebieskich barwach w 2015 r. Gapiński, Łoktajew i Kościelski to zawodnicy, których fani Orła doskonale znają. Tomasz Gapiński jeździł w Łodzi w sezonie 2016, w którym uzyskał średnią biegową 2,000 pkt. Rosjanin reprezentował barwy naszych rywali w latach 2017 – 2018, natomiast Kościelski odjechał w barwach Klubu Żużlowego Orzeł Łódź pięć wyścigów w sezonie 2015.

Obecny skład Orła Łódź jest bardzo szeroki. Doświadczeni zawodnicy powinni prezentować wysoki poziom w tej klasie rozgrywkowej, jednak całkowita przebudowa składu może spowodować, że zespół w początkowej fazie rozgrywek nie będzie dostatecznie zgrany. Zawodnicy naszego zespołu bez wątpienia spróbują wykorzystać każdą słabość rywala. Można powiedzieć, że ten mecz w pierwszej rundzie rozgrywek Nice 1 Ligi Żużlowej to dla nas plus.

W pierwszej kolejce zmierzą się także Car Gwarant Start Gniezno – Zdunek Wybrzeże Gdańsk oraz Grupa Azoty Unia Tarnów – Lokomotiv Daugavpils. Z powodu wykluczenia z rozgrywek Speedway Stali Rzeszów pauzować będzie KS ROW Rybnik.