Informacja dla przedstawicieli mediów

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 6 lipca, 2020

Szanowni Państwo,

Informujemy, że w związku z zaistniałą sytuacją i reżimem sanitarnym w jakim odbywają się mecze, nie będą obowiązywały stałe akredytacje na sezon 2020. Zmieniły się także zasady pracy mediów podczas meczów żużlowych. Są one dostosowane do Regulaminu Sanitarnego PZM i wiążą się z wieloma ograniczeniami.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami – w związku z pandemią COVID-19:

– na meczach rozgrywanych z udziałem publiczności, może być maksymalnie do 20 dziennikarzy/fotoreporterów, oraz 1 fotoreporter klubowy poddany wcześniej testowi na COVID-19. Decyzję o liczbie przedstawicieli mediów na meczu podejmuje organizator, uwzględniając możliwości logistyczne obiektu i ścisłe wytyczne reżimu sanitarnego.

W strefach park maszyn, foto, a także na murawie, podczas zawodów pracować może wyłącznie jeden, ten sam w całym sezonie, fotoreporter klubowy, który został wcześniej poddany testowi na COVID-19.

Pozostali przedstawiciele mediów pracują wyłącznie w wydzielonej strefie z zachowaniem poniższych rygorów: każde miejsce prasowe jest oddzielone od siebie o co najmniej 2 m; osoby przebywające w tej strefie nie mają dostępu do innych stref w czasie zawodów; osoby wykonujące swoje obowiązki w tej strefie muszą być zaopatrzone w maseczki i rękawiczki ochronne; osoby wykonujące swoje obowiązki w tej strefie wchodzą na stadion osobnym wydzielonym wejściem, przy którym mają obowiązek dezynfekcji rąk płynem dezynfekującym. 

W obecnym reżimie sanitarnym niemożliwy jest jakikolwiek kontakt przedstawicieli mediów ze sztabem szkoleniowym i zawodnikami przed, w trakcie i po zawodach.

Z uwagi na powyższe ograniczenia informujemy, że przed każdym meczem należy przesłać wniosek akredytacyjny na adres: akredytacje@tzostrovia.pl. Wnioski będą rozpatrywane indywidualnie przed każdym meczem. Informujemy ponadto, że po każdym spotkaniu otrzymają Państwo pakiet zdjęć oraz dźwięki w formacie mp3 z wypowiedziami pomeczowymi sztabu szkoleniowego i zawodników.

WNIOSEK AKREDYTACYJNY 2020

Wnioski będą przyjmowane do czwartku, do godziny 15.00
Informacje o przyznaniu lub odmowie wyślemy w piątek.