Jakub Krawczyk czwarty sezon w Ostrowie

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 10 listopada, 2022

Chrapkę na niego miały kluby z PGE Ekstraligi, ale Jakub Krawczyk sezon 2023 spędzi w Ostrowie Wielkopolskim. Barw klubu z rodzinnego miasta bronić będzie czwarty sezon z rzędu.

Wierzymy, że z każdym rokiem będzie lepiej, a po bardzo udanym sezonie 2022 pod względem sukcesów indywidualnych, Jakub w kolejnym poczyni dalsze postępy, dając powody do radości ostrowskim kibicom.

Jakub Krawczyk w sezonie 2022 wystąpił w 12 meczach PGE Ekstraligi osiągnął średnią 0,911. Znacznie lepiej wiodło mu się w rozgrywkach U-24 Ekstraligi, które wygrał z ostrowskim zespołem. Osiągnął tam średnią 1,985 punktu.

Sezon 2022 obfitował w indywidualne osiągnięcia 18-latka z Ostrowa. Wygrał on bowiem finał Brązowego Kasku, jako pierwszy żużlowiec ostrowskiego klubu w historii. Krawczyk zajął także pierwsze miejsce w eliminacji IMEJ w Żarnovicy, a w finale w Nagyhalasz był piąty. Zajął także drugie miejsce w klasyfikacji łącznej cyklu Turniejów Zaplecza Kadry Juniorów.

Wraz z kolegami Jakub Krawczyk wywalczył brązowy medal Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych oraz trzecie miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów.