Jakub Miśkowiak ze Srebrnym Kaskiem. Żużlowcy Arged Malesy daleko

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 15 czerwca, 2022

Jakub Miśkowiak drugi raz z rzędu wygrał Srebrny Kask. W finale w Ostrowie potrzebował wyścigu dodatkowego, by pokonać Kacpra Pludrę. Trzecie miejsce na podium zajął Wiktor Przyjemski. Żadnego z trzech reprezentantów gospodarzy nie było w czołowej dziesiątce turnieju.

Po raz drugi w historii w Ostrowie odbył się finał Srebrnego Kasku. W 1988 roku na miejscowym torze rozegrano jedną z dwóch rund tych prestiżowych zawodów dla żużlowców do 21 roku życia. Tym razem cała śmietanka polskich juniorów zjechała się do Ostrowa, by rywalizować o okazałe trofea.

Losy podium rozstrzygnęły się w 18.wyścigu, kiedy to dwóch do tej pory niepokonanych Jakuba Miśkowiaka i Wiktora Przyjemskiego pochodził rewelacyjny tego dnia Kacper Pludra. Wychowanek Unii Leszno, reprezentujący barwy ZOOleszcz GKM-u Grudziądz może pluć sobie w brodę, bo gdyby nie przegrał pierwszego wyścigu ze słabo później spisującym się Krzysztofem Sadurskim, byłby sensacyjnym triumfatorem całego turnieju.

W wyścigu dodatkowym Jakub Miśkowiak wyraźnie wygrał start z wewnętrznego pola i pomimo ataków Pludry, nie dał się wyprzedzić, wygrywając drugi raz z rzędu Srebrny Kask.

Najwyżej sklasyfikowany reprezentant ostrowskiego klubu, Jakub Krawczyk był dopiero 11. Na 12 miejscu uplasował się Sebastian Szostak, a piętnasty był Kacper Grzelak.