Jakub Poczta na kolejny sezon w Ostrowie

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 12 listopada, 2022

Uchodzi za walczaka jakich mało. Nie ma dla niego straconych pozycji. W minionym sezonie wystąpił w pięciu meczach PGE Ekstraligi, najlepszy występ notując na koniec rundy zasadniczej w Grudziądzu. Z kolegami wygrał U-24 Ekstraligę, a także zdobywał brązowe medale MMPPK i DMPJ. Jakub Poczta na kolejny sezon zostaje w Ostrowie.

Jakub Poczta ma 18 lat i  z każdym rokiem notuje progres. – Gdyby nie kontuzja, która wybiła mnie z rytmu startowego, w tym sezonie mogło być jeszcze lepiej. Po urazie wróciłem na tor i prezentowałem może nie najwyższej formy, ale w miarę równą – mówi Poczta.

18-latek wystąpił w pięciu meczach PGE Ekstraligi, gdzie uzyskał średnią biegową 0,583. W rozgrywkach U-24 Ekstraligi, które wygrał z drużyną Arged Malesy osiągnął przeciętną 1,641.

W sezonie 2022 odnotował także kilka innych sukcesów oprócz wygrania U-24 Ekstraligi. Zdobył brązowy medal Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych oraz Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów. – Kilka medali trafiło do kolekcji – przyznaje zawodnik, który w Ostrowie spędzi czwarty sezon.