Jeszcze nigdy nie wygrali w Gdańsku. Może teraz?

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 14 sierpnia, 2020

Choć postawa drużyny Arged Malesa TŻ Ostrovia w meczach wyjazdowych nie napawa optymizmem, być może akurat w niedzielę nadejdzie ten moment, w którym ostrowski zespół odniesie pierwsze w historii zwycięstwo na torze w Gdańsku. W niedzielę o 14:00 Zdunek Wybrzeże podejmie zespół Mariusza Staszewskiego. – Co zrobić, żeby wygrać w Gdańsku? Zdobyć 46 punktów – odpowiada lakonicznie trener Arged Malesa TŻ Ostrovia.

Zdunek Wybrzeże Gdańsk przed tym sezonem wzmocniło się i celuje w miejsce w czołowej czwórce eWinner 1. Ligi. – Ale to jest też zespół, który radzi sobie lepiej na wyjazdach niż na swoim torze, bo ma już dwie minimalne porażki w Gdańsku – zauważa trener Mariusz Staszewski.

Ostrowski zespół w meczach wyjazdowych w tym sezonie nie błyszczy. W żadnym z trzech spotkań na obcym torze nie udało mu się przekroczyć 40 punktów. Najbliżej tego był w Łodzi, gdzie ostatecznie zawalił kompletnie końcówkę spotkania.

W Gdańsku trener Staszewski i dwóch jego zawodników byli na otwarcie sezonu podczas meczu Północ-Południe. – Zawodnicy połapali kąty. Nicolai Klindt dobrze czuł się na początku tamtego spotkania. W końcówce już nie było tak dobrze  – wspomina Mariusz Staszewski.

Jeśli uda nam się na początku meczu złapać ustawienia, możemy powalczyć. Jak nie trafimy od początku, to z reguły nam później też nie idzie – dodaje trener Arged Malesa TŻ Ostrovia. Mariusz Staszewski desygnuje do boju to samo zestawienie, co w poprzednich meczach. – Rafał Okoniewski paradoksalne jedzie lepiej na wyjazdach niż u siebie. Adrian Cyfer w poprzednim sezonie tam się ścigał. Jakieś ustawienia motocykli ma na pewno zapisane – zaznacza Staszewski.

Gościem w TŻ Ostrovia jest Adam Ellis. Nic jednak nie wskazuje, że Brytyjczyk zadebiutuje w barwach ostrowskiego klubu w Gdańsku. – Adam w razie konieczności jest do naszej dyspozycji, ale wie, że jest zawodnikiem oczekującym. Gołym okiem widać różnicę pomiędzy pierwszą a drugą ligą – tłumaczy trener Arged Malesa TŻ Ostrovia.

Liderem zespołu z Gdańska jest Krystian Pieszczek. Sporym wzmocnieniem jest także Peter Kildemand. W kratkę jeździ Kacper Gomólski. Mocni na swoim torze będą z pewnością juniorzy z Karolem Żupińskim na czele. Ostrowską drużyną czeka zatem w niedzielę bardzo trudne zadanie. Początek meczu o 14:00. Tranmisja w nSport+.

Awizowane składy

Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolski

1.Grzegorz Walasek

2. Tomasz Gapiński

3.Rafał Okoniewski

4.Adrian Cyfer

5.Nicolai Klindt

6.Sebastian Szostak

7.Kacper Grzelak

Zdunek Wybrzeże Gdańsk

9.Krystian Pieszczek

10.Peter Kildemand

11.Jacob Thorsell

12.Kacper Gomólski

13.Rasmus Jensen

14.Karol Żupiński

Zadanie dofinansowane z budżetu Gminy Miasto Ostrów Wielkopolski.