Jonas Jeppesen wypożyczony do Arged Malesa TŻ Ostrovia

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 21 sierpnia, 2020

Mobilizacja prezesa Waldemara Górskiego i sponsorów sprawiła, że do TŻ Ostrovia trafił Jonas Jeppesen. Duńczyk został wypożyczony z RM Solar Falubazu Zielona Góra. 23-letni żużlowiec może startować z pozycji 8 lub 16.

Duńczyk, który już w przeszłości występował w Ostrowie ponownie zawita do naszego klubu. Żużlowiec ostatnio nie mieścił się w składzie ekstraligowej drużyny z Zielonej Góry. – Do nas pasuje idealnie, bo można go wystawić pod numerem 8 i 16, co daje trenerowi znacznie większe pole manewru – wyjaśnia Waldemar Górski, prezes TŻ Ostrovia. – Jeppesena udało się wypożyczyć dzięki wsparciu sponsorów, za co serdecznie im dziękujemy – podkreśla prezes spółki.

Jonas Jeppesen znajduje się w bardzo dobrej formie. W Szwecji w czwartek w barwach Indianerny Kumla Duńczyk zdobył 14 punktów. Przegrał tylko raz z Robertem Lambertem w ostatnim wyścigu. Wcześniej w 3 biegu pokonał aktualnego mistrza Europy.

Jeppesen może zadebiutować w barwach Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolski w sobotnim meczu ze Zdunek Wybrzeżem Gdańsk. Początek spotkania o godzinie 16:30 na Stadionie Miejskim. Z uwagi na to, że powiat ostrowski znalazł się w tzw. strefie żółtej, na stadion wpuszczeni zostaną kibice do 25 procent pojemności obiektu.