Juniorzy ostro trenują. Szkółka również wraca do zajęć. Seniorzy od przyszłego tygodnia

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 17 czerwca, 2020

W nowym reżimie sanitarnym odbywają się treningi żużlowe na Stadionie Miejskim w Ostrowie Wielkopolskim. – Możemy trenować w grupach maksymalnie siedmioosobowych. Na razie tylko indywidualnie – wyjaśnia trener Mariusz Staszewski.

Juniorzy Arged Malesa TŻ Ostrovia mają za sobą już kilka treningów po przerwie spowodowanej pandemią.  -Trenujemy, by jak najlepiej przygotować się do ligi oraz rozgrywek młodzieżowych, które mają ruszyć w lipcu – mówi Sebastian Szostak.

Widać, że tym chłopakom chce się pracować i dzięki temu czynią systematyczne postępy  – chwali swoich zawodników trener Mariusz Staszewski. W środę z kolei na torze pojawiła się szkółka żużlowa. – Z racji ograniczeń jeden lub dwóch adeptów uczestniczyło we wcześniejszych treningach z juniorami. Teraz będzie mogło potrenować więcej szkółkowiczów – dodaje trener Staszewski. Zaznaczmy, że szkolenie adeptów i juniorów wspiera Gmina Miasto Ostrów Wielkopolski. Towarzystwo Żużlowe Ostrovia uczestniczy także w Programie „Klub” 2020 Ministerstwa Sportu, gdzie dotacja na jednosekcyjny klub wynosi 10 tysięcy złotych.

Od przyszłego tygodnia rozpoczną się przygotowania seniorów do ruszających 11 lipca rozgrywek eWinner 1. Ligi. – Niektórym doświadczonym zawodnikom wystarczy jeden indywidualny trening i będą mogli stawać pod taśmę startową. Później rozpocznie się żmudny proces dopasowywania sprzętu, tak by jak najlepiej przygotować się na inaugurację sezonu – dodaje trener Staszewski.

W ostatnich dwóch treningach w Ostrowie uczestniczył już Adrian Cyfer. Pozostali seniorzy – wraz z Nicolai Klindtem dołączą do treningów w przyszłym tygodniu. W Australii natomiast przebywa Sam Masters, któremu – jak mówi trener Staszewski – ze względów finansowych nie kalkuluje się obecnie podróż do Polski. Być może coś się zmieni w momencie, gdy ruszy liga brytyjska. To właśnie z Anglii na mecze w Polsce regularnie w poprzednim sezonie przylatywał Australijczyk.