Juniorzy wracają do treningów na torze

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 2 czerwca, 2020

Ostrowski tor pomyślnie przeszedł weryfikację i teraz już tylko klub czeka na oficjalne potwierdzenie o przyznanie licencji toru. W momencie, kiedy to nastąpi, trener Mariusz Staszewski z juniorami rozpocznie zajęcia treningowe na torze.

Przed startem sezonu 2020 większość torów musiała przejść odbiór. Nie inaczej było w Ostrowie.  Weryfikacja przebiegła pomyślnie i lada dzień juniorzy Arged Malesa TŻ Ostrovia powinni wznowić treningi. – Na razie trenować będą tylko młodzieżowcy, bo oni potrzebują więcej jazdy przed sezonem. Palą się już do treningów, bo na motorach żużlowych siedzieli ostatnio prawie trzy miesiące temu. Na skutek pandemii koronawirusa nastąpiła przerwa porównywalna z „drugą zimą”. Owszem, zawodnicy biegami, mieli zajęcia ogólnorozwojowe, ale to nie to samo co jazda na torze żużlowym – wyjaśnia trener Mariusz Staszewski.

Jeszcze w tym tygodniu mogą ponownie w Ostrowie zawarczeć motocykle. – Raczej pod koniec tygodnia w czwartek lub piątek – zakłada trener Staszewski. – Seniorów jeszcze nie ściągamy na treningi, bo i w zupełności wystarczą 2-3 tygodnie przed startem ligi. Do początku rozgrywek eWinner 1.Ligi pozostało jeszcze 5 tygodni – zaznacza trener drużyny Arged Malesa TŻ Ostrovia.

Treningi na ten moment odbywać się będą bez udziału publiczności.

Przypomnijmy, że kibice na stadiony w liczbie do 25 procent pojemności danego obiektu wrócić będą mogli od 19 czerwca. eWinner 1.LŻ ma wystartować 11 lipca.  Karnety ulgowe i normalne na domowe mecze Arged Malesa TŻ Ostrovia można nabywać w biurze klubu w trybunie głównej Stadionu Miejskiego.

Szkolenie adeptów i juniorów sportu żużlowego dofinansowane jest ze środków Gminy Miasto Ostrów Wielkopolski, podobnie jak udział drużyny Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolski w rozgrywkach o DM I ligi w sezonie 2020.