Kacper Grzelak i Jakub Poczta na kolejny sezon w TŻ Ostrovia

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 12 listopada, 2020

Informowaliśmy już o tym, że w TŻ Ostrovia zostają Sebastian Szostak i Jakub Krawczyk. Dziś pora na potwierdzenie, że barw ostrowskiego klubu bronić będą nadal dwaj inni wychowankowie Kacper Grzelak i Jakub Poczta.

Kacper Grzelak w sezonie 2020 zadebiutował w rozgrywkach ligowych. Wcześniej zbierał doświadczenie w zawodach młodzieżowych.  17-latek wystąpił w 11 meczach ligowych Arged Malesa TŻ Ostrovia i wziął udział w 28 wyścigach. Jego średnia biegowa to 0,393.

Grzelak stawał ponadto na podium poszczególnych rund cyklu Nice Cup, z kolegami wywalczył Młodzieżowe Drużynowe Mistrzostwo Wielkopolski, a na koniec sezonu zajął trzecie miejsce w 68.Turnieju o Łańcuch Herbowy Miasta Ostrowa Wielkopolskiego.

Z kolei Jakub Poczta w rozgrywkach młodzieżowych reprezentował barwy ostrowskiego klubu, z którym sięgnął po Młodzieżowe Drużynowe Mistrzostwo Wielkopolski, natomiast w lidze był wypożyczony do drugoligowego PSŻ-u Poznań. Tam wystąpił w pięciu meczach, w których odjechał 17 wyścigów, uzyskując średnią biegową 0,529.

TŻ Ostrovia będzie miała w kadrze na sezon 2021 czterech juniorów, którzy są wychowankami ostrowskiego klubu.