Kacper Grzelak: Obóz w Hiszpanii fajnym doświadczeniem

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 23 lutego, 2023

-Pierwszy raz byłem w Hiszpanii. Obóz z drużyną Motoru Lublin był świetną okazją, by poznać nowych kolegów, zobaczyć, jak trenują najlepsi na świecie, ale także doświadczyć czegoś nowego. Jazda rowerem wśród pięknych krajobrazów to czysta przyjemność – mówi po powrocie z Hiszpanii wychowanek ostrowskiego klubu.

Kacper Grzelak na mecze PGE Ekstraligi został w sezonie 2023 wypożyczony do Drużynowego Mistrza Polski. – Z Motorem Lublin przebywałem przez tydzień na zgrupowaniu. Fajnie było potrenować w zupełnie innym klimacie. W Hiszpanii było w granicach 15 stopni. Jeździliśmy głównie na rowerach. Dziennie kręciliśmy około 70-80 kilometrów, a nie był to płaski teren, tylko czasami górzysty. Dałem jednak radę – mówi młody żużlowiec.

Zostałem bardzo dobrze przyjęty w nowej drużynie, w której jest przecież kilku nowych zawodników. Atmosfera była super. Zgrupowanie miało zintegrować drużynę i na pewno ten cel spełniło. Oprócz tego był to naprawdę solidny trening. Fajnie jeździło się w tak pięknych okolicznościach przyrody. Z jednej strony woda, a z drugiej góry – dodaje Kacper Grzelak.

Praktycznie codziennie żużlowcy jeździli na rowerach, z jednym wyjątkiem. – Mieliśmy teoretycznie dzień na odpoczynek, ale spędziliśmy go aktywnie, wchodząc na jedną z pobliskich gór. Następnie graliśmy w piłkę nożną na plaży, a później mieliśmy trening crossfitowy. Po takim intensywnym dniu, człowiek szybko zasypiał – śmieje się Grzelak.

Fot: Facebook Kacper Grzelak