Kacper Grzelak: Wyeliminować błędy, a wtedy owoce tej pracy przyjdą w postaci wyników

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 4 marca, 2021

Kacper Grzelak nie kryje, że z treningu na trening jeździ luźniej. Junior Arged Malesa Ostrów Wielkopolski cieszy się z wczesnego wyjazdu na tor. Po zimowej przerwie mówi, że jeździł bardzo sztywno, ale z każdym treningiem czuje się lepiej. – Najważniejsze, by ten sezon odjechać w pełnym wymiarze i ścigać się jak najwięcej – dodaje młodzieżowiec ostrowskiej drużyny.

Jakie wrażenia z pierwszych treningów na torze?

-Jeżdżę coraz luźniej, ale jeszcze momentami niepotrzebnie się spinam. Myślę, że z wyjazdu na wyjazd jest coraz lepiej. Dobrze, że jest fajna pogoda i możemy potrenować. Im więcej jazdy, tym lepiej.

Pierwszy wyjazd na tor po zimie bywa trudny?

-We wtorek pierwszy wyjazd na tor miałem strasznie sztywny. Brakowało luzu. Wiadomo, że przepracowałem zimę jak każdy, ale ręce na ostatnich kółkach miałam już sztywne. Później było już coraz lepiej. Oczywiście, zdarzają się jeszcze błędy, ale to wszystko powinno minął wraz z większym objeżdżeniem.

Pod maseczkami nie widać uśmiechów, ale oczy wam wszystkim aż się śmieją z radości, że możecie już się ścigać…

-Dokładnie. Cztery miesiące przerwy już wystarczyły. Cieszymy się z możliwości trenowania. Czekamy na decyzje odnośnie sparingów i tego, kiedy wystartuje liga. Są głosy, że rozgrywki mogą być opóźnione. Ważne, żeby wszystko się już zaczęło i można było się ścigać.

Poprzedni sezon był krótki i intensywny. W tym pewnie liczycie, że będziecie się ścigać przez pełne 7 miesięcy, a nie tylko 3 czy 4?

-Oczywiście. W tamtym roku były zawody. Niby jeździliśmy dużo. Zdarzały się tygodnie, że ścigaliśmy się prawie codziennie. Lepiej jednak odjechać cały sezon według normalnego rytmu. Mam nadzieję, że w tym roku będzie to pełny sezon, tak jak kiedyś przed pandemią.

Stawiasz sobie jakieś indywidualne cele na ten sezon?

-Nie narzucam sobie presji, bo nic nie muszę, a tylko bardzo chcę. Najważniejsze, żebym wyeliminował błędy, które popełniam, a wtedy powinny być owoce tej pracy w postaci lepszych wyników.

Nad czym musisz najbardziej pracować?

-Przede wszystkim nad startami. To najważniejszy element. Zdarza mi się także popełniać błędy na wyjściach z łuku. To jest też do poprawienia.