Kacper Grzelak: Wypożyczenie do Motoru Lublin szansą i wyzwaniem

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 27 stycznia, 2023

Kacper Grzelak, wychowanek TŻ Ostrovia na sezon 2023 na mecze PGE Ekstraligi został wypożyczony do ekipy Drużynowego Mistrza Polski, Motoru Lublin. W pozostałych rozgrywkach nadal będzie reprezentował barwy macierzystego klubu.

Gdybym miał obawy odnośnie tego wypożyczenia, nie brałbym tego w ogóle pod uwagę. Traktuję to bardziej jako szansę, ale i wyzwanie. Przygotowuję się mocno do sezonu. Pracuję ciężko, żeby być jeszcze lepszym zawodnikiem – mówi Kacper Grzelak.

Ostrowianin będzie miał okazję ścigać się z najlepszymi żużlowcami świata.  – Na pewno jest to szansa, ale na miejsce w składzie muszę sobie sam zapracować. Zobaczymy w praktyce, jak to będzie wyglądało. Kolegów z drużyny poznam lepiej na zgrupowaniu w Hiszpanii, na które mam wyjechać z Motorem Lublin 14 lutego. Niektórych zawodników już znam, bo przecież spotykaliśmy się na różnych zawodach – dodaje.

Kacper Grzelak w PGE Ekstralidze będzie reprezentował barwy Motoru Lublin. W rozgrywkach U-24 Ekstraligi, DMPJ i innych zawodach, nadal będzie ścigał się dla ostrowskiego klubu. Takie rozwiązanie sprawia, że żużlowca, który w tym roku skończy 20 lat, czeka sporo jazdy. – Patrzyłem na moją przyszłość pod względem tego, żebym miał jak najwięcej startów. Dla mnie to jest najważniejsze. Cieszę się bardzo z tego, że będę miał napięty terminarz – kończy wychowanek TŻ Ostrovia.