Kamil Brzozowski trenerem U24 w Arged Malesie Ostrów Wielkopolski na sezon 2022

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 24 października, 2021

Zapowiedział koniec kariery żużlowej po sezonie 2021, ale w speedwayu zostaje w innej roli. Kamil Brzozowski, 34-latek, który reprezentował w przeszłości barwy ostrowskiego klubu będzie w sezonie 2022 trenerem drużyny U24 w Arged Malesie.

Kamil Brzozowski to gorzowianin, który w trakcie swojej kilkunastoletniej kariery reprezentował barwy macierzystej Stali, GTŻ-u Grudziądz, Wybrzeża Gdańsk, Unibaxu Toruń, ŻKS Ostrovii Ostrów, ponownie Wybrzeża Gdańsk, TŻ Ostrovii Ostrów Wielkopolski, Polonia Bydgoszcz i Kolejarza Opole. Uchodził za specjalistę od awansu, które święcił z kilkoma klubami.

Teraz płynnie przechodzi z roli zawodnika do funkcji trenera. – Usiedliśmy przy okazji Turnieju o Łańcuch Herbowy Miasta Ostrowa Wielkopolskiego. Dogadaliśmy się w dwie minuty. Od razu powiedziałem, że wchodzę w to – mówi Kamil Brzozowski.

Miałem kilka propozycji z innych klubów, ale wybrałem tę z Ostrowa Wielkopolskiego. Znamy się z trenerem Mariuszem Staszewskim. Z prezesem Waldemarem Górskim z firmy Danken traktujemy się prawie jak rodzina. Znamy się od lat. Otrzymałem z jego strony wiele pomocy w trakcie mojej kariery. Znam klimat ostrowskiego żużla. Wiem doskonale, czego mogę spodziewać się w Ostrowie – dodaje Kamil Brzozowski.

Gorzowianin poprowadzi drużynę U24, która jest obligatoryjna dla klubów PGE Ekstraligi. – Jak będzie taka potrzeba, również pojadę na zawody młodzieżowe. Chodzi o to, żeby trochę odciążyć trenera Staszewskiego, bo pracy będzie sporo – nie kryje Brzozowski.

Kamil to sprawdzony chłopak. Dobrze się złożyło, że on rozpoczyna pracę w roli trenera, a my poszukiwaliśmy nowej osoby do sztabu szkoleniowego. Cieszę się, że będzie mógł uczyć się tego fachu pod okiem Mariusza Staszewskiego – podkreśla prezes, Waldemar Górski.