Kamil Nowacki przetestuje tor na PGE Narodowym

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 13 maja, 2019

Będziemy mieli ostrowski akcent przed Boll Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland na PGE Narodowym. We wtorek na tym pięknym obiekcie w Warszawie odbędzie się test czasowego toru, w którym wezmą juniorzy. Wśród nich reprezentant Arged Malesa TŻ Ostrovia, Kamil Nowacki.

Dziesięciu juniorów przetestuje tor na PGE Narodowym przed Boll Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland. Próbny turniej rozegranie zostanie we wtorek w formacie parowym. Początek o 16:00. – Już po raz trzeci zostałem zaproszony na taki test. Bez wątpienia to ogromne przeżycie. Dziękuję trenerowi kadry narodowej juniorów, Rafałowi Dobruckiemu za powołanie na ten test – podkreśla Kamil Nowacki.

Żużlowiec Arged Malesa TŻ Ostrovia nie kryje, że starty na PGE Narodowym, nawet bez udziału publiczności to ogromne przeżycie. –Adrenalina rośnie na sam widok tego pięknego obiektu. Kręcenie kółek na najpiękniejszym stadionie w Polsce to znakomita zabawa – dodaje Kamil Nowacki.

Zawodnik ostrowskiego klubu test w Warszawie traktuje też jako naukę. –Tor jest bardzo krótki, bo ma 270 metrów. Jechałem kiedyś w Finlandii na torze, który miał 310 metrów i już był mały. Na świecie są różne tory. Taki krótki techniczny tor, jak w Warszawie przydaje się na pewno, by potrenować na innym obiekcie niż te, na których zazwyczaj jeździmy w Polsce – wyjaśnia Nowacki.

Kamil Nowacki nie wie jeszcze, czy w sobotę wybierze się na Boll Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland. – Byłem dwa razy na Grand Prix w Warszawie. Przed rokiem i na tym pierwszym, kiedy były problemy z maszyną startową. Adrenalina PGE Narodowego, kiedy ponad 50 tysięcy kibiców śpiewa Mazurka Dąbrowskiego czy układa flagę narodową na trybunach, to jest coś niesamowitego – podkreśla Nowacki.

Przypomnijmy, że TŻ Ostrovia w sobotę, 18 maja organizuje wspólne oglądanie Boll Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland na telebimie na Stadionie Miejskim w Ostrowie Wielkopolskim. Serdecznie zapraszamy.