Kapitan rozpoczął treningi. Mistrz świata trenował na ostrowskim torze

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 10 marca, 2020

We wtorek po raz pierwszy na tor wyjechał Tomasz Gapiński. Co najważniejsze, kapitan Arged Malesa TŻ Ostrovia nie odczuwa żadnych skutków operacji, jaką przeszedł pod koniec stycznia. Treningowe kółka na Stadionie Miejskim w Ostrowie Wielkopolski kręcił m.in. Bartosz Zmarzlik, mistrz świata na żużlu.

Nie odczułem w ogóle, że był to mój pierwszy trening po dłuższej przerwie. Wyjechałem od razu na pełny gaz. Sam byłem w szoku, że tak luźno i spokojnie przeszła ta pierwsza jazda. Czuję się naprawdę dobrze na motocyklu – powiedział Tomasz Gapiński po pierwszych treningowych jazdach na torze w Ostrowie.

Tor o tej porze roku idealny nigdy nie jest, ale zawodnicy chwalili sobie przygotowanie ostrowskiej nawierzchni na początku marca. – Tor jest trochę przeczepniejszy niż zazwyczaj, ale i tak możemy się cieszyć, że wyjechaliśmy. Tor został dobrze przygotowany i mogliśmy kręcić treningowe kółka – dodał kapitan Arged Malesa TŻ Ostrovia.

Tomasz Gapiński zakładał jakiś czas temu, że na 10 marca będzie gotowy do treningów i tak też się stało. –Wszystko ładnie się zagoiło. Te dziury po śrubach musiały się zaleczyć. Półtorej miesiąca minęło od zabiegu. Myślę, że wszystko jest ok. Czuję się naprawdę dobrze. Nic nie boli. To jest najważniejsze – zakończył żużlowiec ostrowskiej drużyny.

Oprócz zawodników Arged Malesa TŻ Ostrovia we wtorek na Stadionie Miejskim trenowali Bartosz Zmarzlik, indywidualny mistrz świata na żużlu, Krzysztof Kasprzak i Jakub Jamróg. Kolejne treningi odbędą się w zależności od warunków atmosferycznych.