Kolejna grupa dzieci zwiedziła Stadion Miejski

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 16 maja, 2023

Dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów z Nowych Skalmierzyc gościły we wtorek na Stadionie Miejskim w Ostrowie Wielkopolskim. Była okazja poznać trochę historii ostrowskiego żużla, zobaczyć wystawę, gablotę z trofeami i zajrzeć do warsztatu i parku maszyn.

Wizyty na Stadionie Miejskim dla uczniów szkół podstawowych i przedszkoli organizowane są z myślą, by pozyskiwać nowego, młodego kibica sportu żużlowego, a także potencjalnych adeptów szkółki żużlowej.

Młodzi chłopcy podczas takich spotkań dopytują się, jak można zapisać się do szkółki, w jakim wieku można to zrobić i z dużym entuzjazmem reagują na informacje, że klub zapewnia młodzieży sprzęt.

Podczas takich spotkań dzieci dowiadują się o historii ostrowskiego żużla, która liczy już ponad 90 lat, oglądają archiwalne zdjęcia na wystawie w trybunie głównej, podziwiają plejadę zwycięzców Turnieju o Łańcuch Herbowy Miasta Ostrowa Wielkopolskiego.

Zwiedzają także salę konferencyjną, w której znajduje się gablota z trofeami. Mają możliwość wejść na tor, zajrzeć do klubowego warsztatu i obejrzeć park maszyn.