Kolejne 13,5 mln złotych na przebudowę Stadionu Miejskiego

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 22 grudnia, 2021

W środę Rada Miejska Ostrowa Wielkopolskiego przegłosowała budżet miasta na rok 2022. Wśród zadań Ostrowskiego Ekspresu Inwestycyjnego jest przebudowa Stadionu Miejskiego na kwotę prawie 13,5 miliona złotych. Ma to dostosować ten obiekt do standardów ekstraligowych.

Te pieniądze przeznaczamy na kompletną przebudowę parku maszyn, na modernizację oświetlenia na Stadionie Miejskim, na odwodnienie toru, na budowę kolejnych trybun na koronie stadionu, na utwardzenie wszystkich niezbędnych powierzchni – to są najważniejsze elementy tej przebudowy – wyliczała podczas prezentacji budżetu na Sesji Rady Miejskiej Beata Klimek, prezydent miasta.

Z naszego punktu widzenia jest to najtrudniejsza inwestycja, która stoi przed zespołem kierowanym przez prezydenta Mikołaja Kostkę, ponieważ pierwszy mecz PGE Ekstraligi na Stadionie Miejskim ma być rozegrany 10 kwietnia. Mamy naprawdę trzy miesiące na to, by ten ambitny, trudny i wymagający projekt zrealizować – podkreślała prezydent miasta.

Zrobimy wszystko, aby na inaugurację żużlowej ekstraligi w Ostrowie Wielkopolskim Stadion Miejski był gotowy. Ta inwestycja warta 13,5 mln powstaje w ramach Ostrowskiego Ekspresu Inwestycyjnego – podkreśla Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.