Kolejny etap modernizacji Stadionu Miejskiego

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 20 kwietnia, 2021

Następne 5 milionów złotych zostanie przeznaczone na modernizację Stadionu Miejskiego. O tym fakcie poinformowały władze miasta wspólnie z przedstawicielami TŻ Ostrovia podczas wtorkowego briefingu prasowego.

– Miło mi poinformować, że w dniu wczorajszym ogłosiliśmy przetarg na kolejny etap modernizacji Stadionu Miejskiego. W sumie na ten następny i zarazem ostatni już etap mamy przeznaczone 5 milionów złotych. W ramach tych funduszy chcemy dokończyć ostatni fragment przebudowy korony Stadionu Miejskiego – powiedziała podczas wtorkowego briefingu prasowego na Stadionie Miejskim Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

-Warto podkreślić, że do tej pory od 2015 roku zaangażowaliśmy w modernizację tego obiektu 8 milionów złotych. Etapami gruntownie remontujemy ten obiekt rok do roku, przekazując na ten cel łącznie 13 milionów złotych – dodała prezydent miasta.

-Chciałbym dodać, że czuję dumę nie tylko jako kibic, ale jako radny. Cieszymy się, że mogliśmy jako radni dołożyć swoją cegiełkę do tego przedsięwzięcia – podkreślał Arkadiusz Sodkiewicz, radny miejski, gorący orędownik dalszej modernizacji Stadionu Miejskiego.

-Do remontu pozostała część stadionu, którą ostrowscy kibice lubią najbardziej. Tutaj najchętniej widzowie zasiadają podczas meczów. Na naszą prośbę ta dalsza modernizacja została trochę opóźniona i rozpocznie się we wrześniu, po sezonie. Czekamy na ten remont, żeby stadion wyglądał pięknie. Czekamy również na remont parku maszyn, bo to jest dla nas bardzo istotne. Z góry dziękujemy – powiedział trener Mariusz Staszewski.

-Praca potrwają przez okres co najmniej 12 miesięcy. Trybuny zostaną w zasadzie wybudowane na nowo, podobnie jak poprzednie sektory i będzie to swoistym dopełnieniem gruntownej przebudowy Stadionu Miejskiego. Pojawi się dwa tysiące nowych miejsc dla kibiców ostrowskiego żużla – dodał Mikołaj Kostka, zastępca prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego.

-Chcemy, żeby ten stadion wyglądał pięknie i nowocześnie. Stadion Miejski należał do obiektów mocno zdegradowanych i wymagał ogromnych nakładów finansowych, stąd etapowaliśmy tą inwestycję i konsekwentnie je realizujemy – podkreśla Beata Klimek.

7 maja 2021 roku to termin składania ofert dla firm zainteresowanych wykonawstwem tej inwestycji. – Zgodnie z przyjętym harmonogramem przełom maja i czerwca to podpisanie umów z generalnym wykonawcą – dodaje Kostka.

Ten etap nie obejmuje jeszcze modernizacji parku maszyn. – To będzie przysłowiowa kropka nad „i”, przy której będziemy musieli bardzo współpracować z klubem żużlowym, tak by jego modernizacja nie zakłóciła w żaden sposób zawodów rozgrywanych na tym obiekcie – zakończyła Beata Klimek.