headdd

Kończy się bardzo dobry rok ostrowskiego żużla. Oby nowy przyniósł sukcesy i emocje

To był bardzo dobry rok dla żużlowców Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolski. Wicemistrzostwo Nice 1. Ligi Żużlowej, mistrzostwo par Nice 1. Ligi Żużlowej, piąte miejsce w finale Lotos Mistrzostw Polski Par Klubowych, szóste miejsce w finale Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych oraz siódme w finale Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów – to najważniejsze sukcesy ostrowskiego żużla w roku 2019.

Oczywiście numerem jeden były rozgrywki ligowe. Arged Malesa TŻ Ostrovia jako beniaminek Nice 1. Ligi Żużlowej spisała się znakomicie. W sezonie zasadniczym zajęła drugie miejsce. W półfinale w niesamowicie dramatycznych okolicznościach pokonała 90:89 w dwumeczu Car Gwarant Start Gniezno. W finale przegrała nieznacznie z faworytem rozgrywek PGG ROW-em Rybnik. Wicemistrzostwo Nice 1.Ligi Żużlowej oznaczało prawo udziału w barażach o PGE Ekstraligę z truly.work Stalą Gorzów. Oczywiście ekstraligowiec okazał się lepszy, ale kibice w Ostrowie mieli namiastkę najlepszej żużlowej ligi świata z mistrzem globu, Bartoszem Zmarzlikiem na czele.

W sezonie 2019 po raz pierwszy rozegrano Mistrzostwa Par Nice 1. Ligi Żużlowej. W Gnieźnie na najwyższym stopniu podium stanęli reprezentanci Arged Malesa TŻ Ostrovia. Grzegorz Walasek z Tomaszem Gapińskim oraz rezerwowym Kamilem Nowackim zdobyli Mistrzostwo Par Nice 1.LŻ i tym samym wywalczyli sobie prawo startu w finale Mistrzostw Polski Par Klubowych. W zawodach rozegranych w Bydgoszczy ostrowianie w tym samym składzie, co w Gnieźnie, zajęli piąte miejsce. Pozycję tę przyjęto z niedosytem, gdyż była realna szansa na medal MPPK.

Po raz ósmy w historii ostrowskiego żużla, reprezentanci klubu z naszego miasta wywalczyli awans do finału Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych. Droga do finału w Gorzowie wiodła przez eliminację w Ostrowie, gdzie bohaterem został Marcin Kościelski, który w wyścigu dodatkowym zapewnił Arged Malesa TŻ Ostrovia awans do finału. W decydującej batalii w Gorzowie Kościelski z Nowackim oraz rezerwowym Kacprem Grzelakiem zajęli szóste miejsce.

Po raz drugi w historii ostrowscy żużlowcy awansowali do finału Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów. Droga do finału była bardzo długa. Najpierw zespół Mariusza Staszewskiego wygrał swoją grupę eliminacyjną DMPJ. W rywalizacji półfinałowej początkowo nie zapowiadało się na awans ostrowskich juniorów do finału. Ostatecznie jednak jako lepszy zespół z czwartego miejsca, awansowali do grona siedmiu najlepszych juniorskich drużyn w kraju. W finale DMPJ na torze w Grudziądzu ostrowianie w składzie: Marcin Kościelski, Kamil Nowacki, Sebastian Szostak i Kacper Grzelak zajęli siódme miejsce. Gdyby nie upadek Sebastiana Szostaka na ostatnim wirażu byłaby szósta pozycja.

Na koniec sezonu ostrowianie obsadzili całe podium rywalizacji o Młodzieżowe Indywidualne Mistrzostwo Wielkopolski. Mistrzem został Marcin Kościelski, wicemistrzem Sebastian Szostak, a brązowy medal przypadł w udziale Kamilowi Nowackiemu.

Dziękując ostrowskim żużlowcom za sukcesy i wspaniałe emocje roku 2019, życzymy, by w nadchodzącym Nowym 2020 Roku nie było gorzej. Kibicom życzymy wielu pięknych chwil i radości z jazdy swojej ulubionej drużyny, a zawodnikom bezkontuzyjnej jazdy i wyników, które spełnią ich ambicje, a kibicom przyniosą wiele wspaniałych i niezapomnianych chwil.