Kończy się bardzo dobry rok ostrowskiego żużla. Oby nowy przyniósł sukcesy i emocje

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 31 grudnia, 2019

To był bardzo dobry rok dla żużlowców Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolski. Wicemistrzostwo Nice 1. Ligi Żużlowej, mistrzostwo par Nice 1. Ligi Żużlowej, piąte miejsce w finale Lotos Mistrzostw Polski Par Klubowych, szóste miejsce w finale Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych oraz siódme w finale Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów – to najważniejsze sukcesy ostrowskiego żużla w roku 2019.

Oczywiście numerem jeden były rozgrywki ligowe. Arged Malesa TŻ Ostrovia jako beniaminek Nice 1. Ligi Żużlowej spisała się znakomicie. W sezonie zasadniczym zajęła drugie miejsce. W półfinale w niesamowicie dramatycznych okolicznościach pokonała 90:89 w dwumeczu Car Gwarant Start Gniezno. W finale przegrała nieznacznie z faworytem rozgrywek PGG ROW-em Rybnik. Wicemistrzostwo Nice 1.Ligi Żużlowej oznaczało prawo udziału w barażach o PGE Ekstraligę z truly.work Stalą Gorzów. Oczywiście ekstraligowiec okazał się lepszy, ale kibice w Ostrowie mieli namiastkę najlepszej żużlowej ligi świata z mistrzem globu, Bartoszem Zmarzlikiem na czele.

W sezonie 2019 po raz pierwszy rozegrano Mistrzostwa Par Nice 1. Ligi Żużlowej. W Gnieźnie na najwyższym stopniu podium stanęli reprezentanci Arged Malesa TŻ Ostrovia. Grzegorz Walasek z Tomaszem Gapińskim oraz rezerwowym Kamilem Nowackim zdobyli Mistrzostwo Par Nice 1.LŻ i tym samym wywalczyli sobie prawo startu w finale Mistrzostw Polski Par Klubowych. W zawodach rozegranych w Bydgoszczy ostrowianie w tym samym składzie, co w Gnieźnie, zajęli piąte miejsce. Pozycję tę przyjęto z niedosytem, gdyż była realna szansa na medal MPPK.

Po raz ósmy w historii ostrowskiego żużla, reprezentanci klubu z naszego miasta wywalczyli awans do finału Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych. Droga do finału w Gorzowie wiodła przez eliminację w Ostrowie, gdzie bohaterem został Marcin Kościelski, który w wyścigu dodatkowym zapewnił Arged Malesa TŻ Ostrovia awans do finału. W decydującej batalii w Gorzowie Kościelski z Nowackim oraz rezerwowym Kacprem Grzelakiem zajęli szóste miejsce.

Po raz drugi w historii ostrowscy żużlowcy awansowali do finału Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów. Droga do finału była bardzo długa. Najpierw zespół Mariusza Staszewskiego wygrał swoją grupę eliminacyjną DMPJ. W rywalizacji półfinałowej początkowo nie zapowiadało się na awans ostrowskich juniorów do finału. Ostatecznie jednak jako lepszy zespół z czwartego miejsca, awansowali do grona siedmiu najlepszych juniorskich drużyn w kraju. W finale DMPJ na torze w Grudziądzu ostrowianie w składzie: Marcin Kościelski, Kamil Nowacki, Sebastian Szostak i Kacper Grzelak zajęli siódme miejsce. Gdyby nie upadek Sebastiana Szostaka na ostatnim wirażu byłaby szósta pozycja.

Na koniec sezonu ostrowianie obsadzili całe podium rywalizacji o Młodzieżowe Indywidualne Mistrzostwo Wielkopolski. Mistrzem został Marcin Kościelski, wicemistrzem Sebastian Szostak, a brązowy medal przypadł w udziale Kamilowi Nowackiemu.

Dziękując ostrowskim żużlowcom za sukcesy i wspaniałe emocje roku 2019, życzymy, by w nadchodzącym Nowym 2020 Roku nie było gorzej. Kibicom życzymy wielu pięknych chwil i radości z jazdy swojej ulubionej drużyny, a zawodnikom bezkontuzyjnej jazdy i wyników, które spełnią ich ambicje, a kibicom przyniosą wiele wspaniałych i niezapomnianych chwil.