Kontuzja Sebastiana Szostaka i heroiczny bój o drugie miejsce

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 29 czerwca, 2022

Pomimo braku Jakuba Poczty i straty już w siódmym biegu Sebastiana Szostaka, Arged Malesa obroniła drugie miejsce w III rundzie DMPJ w Toruniu, zajmując je ex aequo ze Spartą Wrocław. W tabeli grupy I po trzech rundach panuje niesamowity ścisk.

Arged Malesa w Toruniu jechała w trzyosobowym składzie bez kontuzjowanego Jakuba Poczty, za którego stosowane było zastępstwo zawodnika. Początek był dobry dla ostrowian, którzy z gospodarzami walczyli i prowadzenie.

Niestety, wszystko posypało się w siódmym wyścigu, w którym to jadący na prowadzeniu Sebastian Szostak zanotował upadek na prostej przeciwległej do startu, gdzie już nie ma band pneumatycznych. Wypadek miał miejsce na czwartym okrążeniu. Wyniki wyścigu zostały zaliczone, a reprezentant Arged Malesy Ostrów odwieziony został do szpitala, gdzie potwierdzono złamanie kości przedramienia. Sebastiana Szostaka czeka operacja, którą przejdzie w Ostrowie i niestety przerwa w startach.

Zdziesiątkowany zespół Arged Malesy walczył heroicznie o drugie miejsce. Przed wyścigami nominowanymi ostrowianie mieli 24 punkty, a jadący w czwórkę Sparta 21. Zespół Mariusza Staszewskiego miał jednak tylko dwóch zawodników do wyścigów nominowanych. Wrocławianie kilka punktów dostali za darmo.

Przed ostatnim biegiem Arged Malesa miała 27 punktów, z Sparta 25. W ostatnim wyścigu Michał Curzytek przed Krzysztofem Lewandowskim i Kacprem Grzelakiem, co oznaczało, że drugie miejsce ex aequo zajęły zespoły z Ostrowa i Wrocławia. Pewnie wygrali gospodarze z Torunia, a od pozostałych ekip odstawał również jadący tylko w dwuosobowym zestawieniu zespół z Krosna.

Po trzech rundach liderem grupy I ćwierćfinału jest nadal Sparta Wrocław, która ma 9,5 punktów. Na drugim miejscu jest Arged Malesa Ostrów z dorobkiem 9 punktów, a na trzecim Apator, który ma 8,5 punktu. Zamyka tabelę zespół z Krosna z 3 punktami.

Wszystko rozstrzygnie się w czwartek w Ostrowie podczas IV rundzie ćwierćfinałowej DMPJ, która rozpocznie się o godzinie 17:00.