Kościelski mistrzem Wielkopolski! Całe podium dla Ostrovii!

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 18 października, 2019

Marcin Kościelski z kompletem punktów wygrał III rundę MIMW w Zielonej Górze i tym samym przypieczętował zdobycie tytułu Młodzieżowego Indywidualnego Mistrza Wielkopolski. Drugi w Zielonej Górze był Sebastian Szostak, który wywalczył srebrny medal w klasyfikacji generalnej. Podium MIMW uzupełnił Kamil Nowacki, który w Zielonej Górze uplasował się na piątej pozycji.

Marcin Kościelski po dwóch rundach Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Wielkopolski był liderem z dorobkiem 25 punktów. W Zielonej Górze reprezentant ostrowskiego klubu był nieomylny. Wygrał z kompletem 15 punktów i tym samym został Mistrzem Wielkopolski z dorobkiem 40 punktów na 45 możliwych w III rundach.

Drugie miejsce przed piątkowym turniejem zajmował z dorobkiem 24 punktów Kamil Nowacki. Reprezentant Arged Malesa TŻ Ostrovia, który po tym sezonie wraca z wypożyczenia macierzystej Stali Gorzów, w Zielonej Górze uzbierał 9 punktów i był piąty. W klasyfikacji generalnej spadł na trzecie miejsce.

Na drugie awansował bowiem Sebastian Szostak, który jedyny punkt stracił w pojedynku z Marcinem Kościelskim. 16-latek wywalczył 14 „oczek” i był drugi w III runda MIMW w Zielonej Górze. Jednocześnie ostrowianin wyprzedził Kamila Nowackiego w klasyfikacji generalnej o dwa punkty. Po II rundach miał bowiem 21, a dołożył w piątek 14 i zakończył cykl z bilansem 35 punktów. Dodajmy, że w Zielonej Górze trzynasty z dorobkiem 4 „oczek” był Kacper Grzelak.

Żużlowcy Arged Malesa TŻ Ostrovia obsadzili zatem całe podium Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Wielkopolski z przytupem kończąc sezon 2019. Ten rok był niezwykle udany dla ostrowskiego klubu, zarówno w rozgrywkach ligowych, ale także spory postęp zrobili juniorzy i adepci TŻ Ostrovia. Praca trenera Mariusza Staszewskiego i polityka zarządu, który stawia na swoich wychowanków przynosi powoli efekty.