Krawczyk 5. Grzelak 12 w Finale IMEJ w Nagyhalasz

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 17 września, 2022

Deszczowy finał IMEJ U19 w Nagyhalasz przerwany po 16 wyścigach. Jakub Krawczyk był bardzo blisko podium. Zdobył 8 punktów i zajął 5 miejsce. Kacper Grzelak z 4 punktami zajął 12 pozycję. Mistrzem Europy Juniorów U19 został Jesper Knudsen. Srebrny medal zdobył Norweg, Mathias Pollestad, a brązowy Szwed Casper Henriksson.

W Nagyhalasz padało przed zawodami, które zostały opóźnione o 40 minut. Później ponownie rozpadało się w trakcie trzeciej serii. Ostatecznie sędzia Piotr Lis postanowił zakończyć zawody po 16 wyścigach.

Jakub Krawczyk zdobył 8 punktów i był bliski miejsca na podium. Tyle samo punktów miał Casper Henriksson i Franciszek Karczewski. Obaj mieli lepszy bilans dwójek i trójek od ostrowianina. Szwed zajął trzecie miejsce, a Karczewski był czwarty. Ostrowianin sklasyfikowany został na piątej pozycji. – Mam coś szczęście do deszczowych warunkach. Finał Brązowego Kasku wygrywałem w deszczu, a także półfinał IMEJ w Żarnovicy zwyciężałem po opadach deszczu – mówił w wywiadzie na antenie Motowizji Krawczyk.

Dwunastą lokatę zajął Kacper Grzelak, któremu pechowo przerwano pierwszy wyścig, gdy był na prowadzeniu. W powtórce przegrał z późniejszym srebrnym medalistą Mathiasem Pollestadem.  – Na pewno jest to dla mnie cenne doświadczenie – ocenił zawody w Motowizji Kacper Grzelak.