Krawczyk drugi w Grudziądzu w V rundzie Nice Cup. Szostak utrzymał pozycję lidera cyklu

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 21 września, 2020

Kolejny bardzo dobry występ ostrowskich młodzieżowców w V rundzie Nice Cup w Grudziądzu. Zawody wygrał Łotysz Ricards Ansviesulis, a drugi w finale był Jakub Krawczyk. Pozycję lidera cyklu utrzymał Sebastian Szostak, a za jego plecami zrobiło się bardzo ciasno.

W grupie I Sebastian Szostak zdobył 8 punktów i zajął trzecie miejsce i tym samym nie zdołał awansować do wyścigu finałowego, w którym punktacja wygląda następująco 4-3-2-1.

Grupę II wygrał natomiast Jakub Krawczyk, który wjechał do finału z 11 punktami. Tyle samo miał Ricards Ansviesulis, który pokonał ostrowianina w finale. Łotysz do klasyfikacji generalnej cyklu Nice Cup dorzucił 15 punktów. 14 „oczek” zapisał Krawczyk, który wcześniej w dwóch turniejach uzbierał tyle samo punktów.

Szósty w grupie II z dorobkiem 6 punktów był dotychczasowy wicelider cyklu, Kacper Grzelak. Pięć punktów zdobył Jakub Poczta, który był dziewiąty w swojej grupie.

Z naszych wyliczeń wynika, że liderem cyklu z dorobkiem 32 punktów jest Sebastian Szostak. Na drugie miejsce awansował Jakub Krawczyk, który ma 28 punktów. Po 27 punktów mają Ricards Ansviesulis i Kacper Łobodziński, a po 26  Kacper Grzelak i Damian Lotarski.

Do rozegrania zostały jeszcze trzy rundy Nice Cup. 1 października w Łodzi, 8 października w Krośnie i 20 października w Toruniu.