Krawczyk drugi w Memoriale Jerzego Suffnera – I rundzie Nice Cup

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 5 maja, 2021

Kacper Łobodziński zwyciężył w finale I rundy Nice Cup, będącej również III Memoriałem Jerzego Suffnera. Drugi finiszował reprezentant gospodarzy, Jakub Krawczyk, a trzeci Wiktor Przyjemski, który wygrał z kompletem punktów serię zasadniczą. Młody zawodnik Abramczyk Polonii Bydgoszcz został pierwszym liderem cyklu Nice Cup 2021.

Jakub Krawczyk po serii zasadniczej miał 10 punktów i w finale punktowanym 4-3-2-1 dopisał do klasyfikacji trzy „oczka”. – Była duża walka w tym finale, bo jechałem czwarty, trzeci, później znowu czwarty, a skończyło się na drugim miejscu – podsumował reprezentant ostrowskiego klubu.

Finał wygrał Kacper Łobodziński, który po serii zasadniczej miał 9 punktów, tyle samo co Alan Szczotka i Mateusz Jabłoński. O tym, kto z tej trójki pojedzie w finale musiało rozstrzygnąć losowanie. Pecha miał syn Mirosława Jabłońskiego.

Na najniższym stopniu stanął Wiktor Przyjemski, który po serii zasadniczej miał 12 punktów. – Pierwszy raz jeździłem w Ostrowie, ale bardzo fajnie mi się tutaj startowało – powiedział niespełna 16-letni żużlowiec, któremu wróży się dużą karierę.

Ósmy był Kacper Grzelak, dziewiąty Jakub Poczta, a dziesiąty Sebastian Szostak. – Nasi zawodnicy pojechali poprawnie, ale można było oczekiwać nieco więcej. Szkoda błędu Kacpra Grzelaka, czy taśmy Sebastiana Szostaka – mówił po zawodach trener Mariusz Staszewski.

Groźnie wyglądający wypadek zanotował Jakub Poczta, który w wyścigu 15 leżał wspólnie z Mateuszem Dulem. Sprawcą karambolu był reprezentant Orła Łódź.

Wyniki:
1. Kacper Łobodziński (ZOOleszcz DPV Logistic GKM Grudziądz) – 13 (1,3,2,3,4) – 1. miejsce w finale
2. Jakub Krawczyk (Arged Malesa Ostrów) – 13 (3,2,3,2,3) – 2. miejsce w finale
3. Wiktor Przyjemski (Abramczyk Polonia Bydgoszcz) – 14 (3,3,3,3,2) – 3. miejsce w finale
4. Alan Szczotka (Zdunek Wybrzeże Gdańsk) – 10 (2,3,1,3,1) – 4. miejsce w finale
5. Mateusz Jabłoński (Aforti Start Gniezno) – (1,2,3,3)
6. Piotr Gryszpiński (Zdunek Wybrzeże Gdańsk) – (2,3,2,2)