Krawczyk i Grzelak na arenie międzynarodowej

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 30 lipca, 2022

W sobotę od 15:00 ostrowianie Jakub Krawczyk i Kacper Grzelak w słowackiej Żarnovicy wystartują w 1.rundzie kwalifikacyjnej do Indywidualnych Mistrzostw Europy Juniorów. Krawczyk pojedzie z numerem 2, a Grzelak z 15. Awans do finału IMEJ w Nagyhalasz wywalczy pięciu najlepszych juniorów z tej eliminacji.

Powołanie żużlowców Arged Malesy Ostrów na IMEJ to pokłosie świetnego występu w finale Brązowego Kasku, który był kwalifikacją do przepustek na arenę międzynarodową. Jakub Krawczyk wygrał, a Sebastian Szostak był czwarty. Kontuzja jednak wyeliminowała go ze startu w tej imprezie. W jego miejsce wskoczył piąty Kacper Grzelak.

Obu naszych zawodników stać na awans do finału. Oczywiście tor w Żarnovicy jest dla nich nowym obiektem, ale trening powinien pozwolić im się zapoznać z kątami tego toru. To są już doświadczeni juniorzy, choć w tym sezonie widać było jeszcze brak ekstraligowego obycia – uważa trener Mariusz Staszewski.

Rywale Polaków to w większości jeszcze mało znani, żeby nie powiedzieć, anonimowi zawodnicy. W Żarnovicy wystartują reprezentanci: Francji, Niemiec, Słowenii, Wielkiej Brytanii, Łotwy, Czech i Polski.

Awans do finału w węgierskim Nagyhalasz wywalczy najlepsza piątka z każdej z trzech eliminacji.