Łańcuch Herbowy dla Wiktora Przyjemskiego. Szostak trzeci

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 10 października, 2021

Wiktor Przyjemski zapisał się na listę triumfatorów najstarszego turnieju żużlowego w Polsce. 16-letni bydgoszczanin wygrał 69. Turniej o Łańcuch Herbowy Miasta Ostrowa Wielkopolskiego. Podium uzupełnili Mathias Nielsen i żużlowiec, Arged Malesy, Sebastian Szostak.

Wiktor Przyjemski należał do faworytów zawodów i wygrał bezapelacyjnie. O zwycięstwie rozstrzygnął 18 wyścig tunieju. Wcześniej zarówno żużlowiec Abramczyk Polonii jak i Mathias Nielsen mieli o 12 punktów. 23-letni Duńczyk zaprezentował się również bardzo dobrze i jest w kręgu zainteresowań ostrowskiego klubu w kontekście przyszłego sezonu. – Kto wie, czy akurat ten żużlowiec nie zastąpi Patricka Hansena – mówił po zawodach Waldemar Górski.

Z Ostrowem podczas 69.Turnieju o Łańcuch Herbowy Miasta Ostrowa Wielkopolskiego pożegnał się Patrick Hansen, który ogłosił, że odchodzi z TŻ Ostrovia. Ostrowski klub potwierdził uzgodnienie warunków dalszych startów w Arged Malesie z Tomaszem Gapińskim i Grzegorzem Walaskiem.

Podczas turnieju obecni byli także Nicolai Klindt i Oliver Berntzon. Kibice skorzystali z okazji i przed zawodami robili sobie zdjęcia z zawodnikami i pucharem za Drużynowe Mistrzostwo eWInner 1.Ligi.

Podczas prezentacji Jan Garcarek ogłosił, że wspólnie z bratem Andrzejem nadal będą wspierać Tomasza Gapińskiego i Grzegorza Walaska, a to oznacza, że obaj doświadczeni żużlowcy zostają w Arged Malesie na kolejny sezon na starty w PGE Ekstralidze.

Poza Sebastianem Szostakiem, który zajął trzecie miejsce, nieźle zaprezentowali się pozostali zawodnicy ostrowskiego klubu. Jakub Poczta był piąty, Jakub Krawczyk szósty, a Kacper Grzelak siódmy.

69.Turniej o Łańcuch Herbowy Miasta Ostrowa Wielkopolskiego zamknął oficjalnie sezon 2021. Dziękujemy wszystkim władzom miasta, sponsorom, partnerom i kibicom za obecność i wsparcie w sezonie 2021, który został zwieńczony awansem do PGE Ekstraligi.

Wyniki:

1. Wiktor Przyjemski (Abramczyk Polonia Bydgoszcz) – 15 (3,3,3,3,3)
2. Matias Nielsen (SpecHouse PSŻ Poznań) – 14 (3,3,3,3,2)
3. Sebastian Szostak (Arged Malesa Ostrów) – 13 (2,3,2,3,3)
4. Dawid Rempała (Unia Tarnów) – 12 (2,2,3,2,3)
5. Jakub Poczta (Arged Malesa Ostrów) – 10 (1,3,1,3,2)
6. Jakub Krawczyk (Arged Malesa Ostrów) – 10 (3,2,2,2,1)
7. Kacper Grzelak (Arged Malesa Ostrów) – (3,d,2,1,3)
8. Nikodem Bartoch (Abramczyk Polonia Bydgoszcz) – (2,2,1,2,1)
9. Kamil Nowacki (Moje Bermudy Stal Gorzów) – (1,1,3,2,w)
10. Przemysław Konieczny (Unia Tarnów) – (1,2,0,0,2)
11. Kacper Łobodziński (ZOOleszcz DPV Logistic GKM Grudziądz) – (0,0,2,0,2)
12. Krzysztof Sadurski (Fogo Unia Leszno) – (0,1,1,1,1)
13. Mateusz Panicz (Betard Sparta Wrocław) – (2,w,0,1,0)
14. Olivier Buszkiewicz (Fogo Unia Leszno) – (1,w,d,1,0)
15. Andriej Rozaliuk (Eltrox Włókniarz Częstochowa) – (0,0,1,0,w)
16. Piotr Świercz (Unia Tarnów) – (0,1,u,ns,ns)

Bieg po biegu:
1. (68,19) Nielsen, Szostak, Konieczny, Łobodziński
2. (68,34) Grzelak, Bartoch, Buszkiewicz, Sadurski
3. (66,94) Krawczyk, Panicz, Nowacki, Świercz
4. (66,53) Przyjemski, Rempała, Poczta, Rozaliuk
5. (66,75) Szostak, Rempała, Nowacki, Grzelak (d)
6. (65,25) Nielsen, Krawczyk, Sadurski, Rozaliuk
7. (66,13) Poczta, Bartoch, Świercz, Łobodziński
8. (65,44) Przyjemski, Konieczny, Buszkiewicz (w), Panicz (w)
9. (65,03) Przyjemski, Szostak, Sadurski, Świercz (u)
10. (66,00) Nielsen, Grzelak, Poczta, Panicz
11. (66,69) Nowacki, Łobodziński, Rozaliuk, Buszkiewicz (d)
12. (65,94) Rempała, Krawczyk, Bartoch, Konieczny
13. (65,78) Szostak, Bartoch, Panicz, Rozaliuk
14. (65,09) Nielsen, Rempała, Buszkiewicz, Świercz (ns)
15. (65,03) Przyjemski, Krawczyk, Grzelak, Łobodziński
16. (65,63) Poczta, Nowacki, Sadurski, Konieczny
17. (65,59) Szostak, Poczta, Krawczyk, Buszkiewicz
18. (65,03) Przyjemski, Nielsen, Bartoch, Nowacki (w)
19. (66,00) Rempała, Łobodziński, Sadurski, Panicz
20. (66,19) Grzelak, Konieczny, Rozaliuk (w), Świercz (ns)

69. Turniej o Łańcuch Herbowy Miasta Ostrowa Wielkopolskiego wspiera Gmina Miasto Ostrów Wielkopolski.