Ligowe ostatki w Ostrowie. Zapraszamy na sobotnie derby Wielkopolski.

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 2 października, 2020

To już ostatni mecz ligowy sezonu 2020 w Ostrowie Wielkopolskim. Warto wybrać się na Stadion Miejski, by podziękować drużynie za walkę w tym trudnym, pandemicznym roku. Należy pamiętać, że powiat ostrowski znalazł się w tzw. strefie obostrzeń. Apelujemy o przestrzeganie wszystkich zaleceń i stosowanie się do rygoru sanitarnego.

Kończy się jeden z najdziwniejszych i najtrudniejszych sezonów w historii sportu żużlowego. Długo nie było wiadomo, czy w ogóle wystartuje. TŻ Ostrovia dziękuje w tym miejscu wszystkim sponsorom, partnerom, kibicom, a także osobom, które brały udział w akcjach na rzecz ratowania ostrowskiego żużla. Dla wszystkich to trudny czas. Dziękujemy, że byliście z nami. Wierzymy, że pozostanie z ukochanym klubem na dobre i na złe.

W sezonie 2020 różnie wiodło się ostrowskim żużlowcom, którzy jednak zapewnili sobie bezpieczne utrzymanie w eWinner 1. Lidze. Patrząc na składy i wzmocnienia innych drużyn, wcale nie było to łatwe. Wystarczy zobaczyć, jak zmienił się skład Abramczyk Polonii Bydgoszcz w porównaniu z kadrą sprzed sezonu. O ile zmieniała się siła rażenia Lokomotivu Daugavpils, gdy startował w tej drużynie jako gość Wadim Tarasienko.

Arged Malesa TŻ Ostrovia w trakcie sezonu wypożyczyła Jonasa Jeppesena. Ruch ten opłacił się, bo waleczny Duńczyk został bohaterem Ostrowa w deszczowym meczu z eWinner Apatorem Toruń. Jego wejście smoka w 10 biegu tego spotkania i pięć zwycięstw w ostatnich sześciu wyścigach na trwałe zapisze się w historii ostrowskiego żużla.

Na wyjazdach ostrowskiej drużynie wiodło się gorzej. W końcówce sezonu zespół wygrał arcyważne spotkanie w Daugavpils z Lokomotivem. Na Łotwie ostrowianie zwyciężyli tylko raz w historii. W tym roku powtórzyli ten wyczyn, zapewniając sobie bezpieczne utrzymanie w eWinner 1. Lidze.

Bilety na sobotni derby z Car Gwarant Kapi Meble Budex Startem Gniezno są jeszcze w sprzedaży. Jest ich oczywiście ograniczona liczba, ale zachęcamy do zakupu. Podziękujmy w sobotę naszym chłopakom za walkę. Przeżyjmy razem ostatni raz w tym sezonie ligowe emocje na Stadionie Miejskim. Początek meczu o 16:30.

Bilety online można zakupić tutaj https://www.kupbilet.pl/sport/zuzel/sw0457

Sprzedaż stacjonarna odbywa się u naszych partnerów w Salonie Canal+ w Galerii Ostrovia oraz w sklepie AKOM przy ulicy Odolanowskiej 81 w Ostrowie Wielkopolskim.

Udział drużyny Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolski w rozgrywkach eWinner 1. Ligi dofinansowany jest z budżetu Gminy Miasto Ostrów Wielkopolski.