Losy awansu do finału DMPJ ważyły się do ostatniej serii. 0,5 pkt na wagę finału

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 9 września, 2019

Arged Malesa TŻ Ostrovia zajęła ex aequo 4-6 miejsce z Get Well Apro Toruń i Unią Leszno w VIII zaległej rundzie Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów w fazie półfinałowej, która w poniedziałek odbyła się w Lublinie. Ostrowianie awans do finału DMPJ wywalczyli, wyprzedzając o 0,5 punktu Lokomotiv Daugavpils.

Przed zaległą rundą DMPJ Ostrowanie zajmowali czwarte miejsce w półfinałowej grupie A. Wyprzedzić Arged Malesa TŻ Ostrovię mógł jeszcze Lokomotiv Daugavpils. Zespół Mariusza Staszewskiego miał 4,5 punktu przewagi nad Łotyszami, którzy rozpędzali się z rundy na rundę. Lokomotiv mógł wyprzedzić ostrowian w przypadku wygranej w Lublinie i co najwyżej szóstego miejsca Arged Malesa TŻ Ostrovia.

Jak widać scenariusz taki był bliski do zrealizowania. Lokomotiv z dorobkiem 21 punktów wygrał zaległą rundę. Ostrowianie awans do finału uratowali, remisując w ostatnim wyścigu z zespołem z Torunia. Szczęśliwie ułożył się także wyścig 20, w którym to Unia Leszno tylko zrównała się punktami z Arged Malesa TŻ Ostrovią, a nie zdołała wyprzedzić ostrowian. W efekcie zespoły z Torunia, Leszna i Ostrowa Wielkopolskiego zajęły miejsca 4-6 i do tabeli dopisano im po 2 punkty. Łotysze wygrali i otrzymali 6 „oczek”. W końcowej tabeli Arged Malesa TŻ Ostrovia zajęła czwarte miejsce, wyprzedzając Lokomotiv o 0,5 punktu. – Szczęśliwie się to wszystko ułożyło. Zawody DMPJ traktowaliśmy szkoleniowo, dając po trzy starty każdemu z zawodników. Tym bardziej cieszy ten awans do finału – powiedział Mariusz Staszewski.

Tym samym po raz drugi w historii ostrowskiego żużla, reprezentanci miejscowego klubu awansowali do Finału Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów. Wcześniej mialo to miejsce w 1997 roku, kiedy to rozgrywki toczyły się pod nazwą Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostw Polski, a turnieje rozgrywano w formie czwórmeczów.

19. Kamil Kiełbasa – 4 (1,1,2,0)
20. Igor Kopeć-Sobczyński – 11 (2,3,3,3)

1. (69,30) Trofimow jr, Kuromonow, Kościelski, Nowacki
2. (69,71) Szlauderbach, Bartkowiak, Sadurski, Jasiński (u/w)
3. (69,14) Turowski, A.Trofimow, Ansviesulis, Łobodziński
4. (69,51) Trofimow jr, Kopeć-Sobczyński, Kiełbasa, Szpytma (u)
5. (71,00) Szlauderbach, Kościelski, Szostak, Ścibak (u/w)
6. (71,31) Bartkowiak, Lotarski, Łobodziński, Pytlewski
7. (71,80) Gusts, Ansviesulis, Kiełbasa, Janik
8. (70,96) Trofimow jr, Sadurski, Szpytma, Ścibak (u)
9. (71,35) Szostak, Grzelak, Pytlewski, Jasiński
10. (69,63) Kopeć-Sobczyński, Turowski, Lotarski, Janik (d)
11. (69,96) Kuromonow, A.Trofimow, Szpytma, Ansviesulis
12. (69,13) Turowski, Kościelski, Nowacki, Łobodziński
13. (70,87) A.Trofimow, Sadurski, Gusts, Ścibak (u)
14. (70,72) Kopeć-Sobczyński, Pytlewski, Janik, Jasiński (u/w)