Marcin Kościelski i Kamil Nowacki ścigali się w Niemczech

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 19 października, 2019

Marcin Kościelski zajął piąte miejsce w finale zawodów Race of the Night, które w sobotę odbyły się w Wittstocku. Reprezentant Arged Malesa TŻ Ostrovia w serii zasadniczej zdobył 10 punktów, a w finale z udziałem sześciu zawodników, przyjechał do mety na piątym miejscu. Na ósmej pozycji sklasyfikowany został Kamil Nowacki.

Marcin Kościelski zawody rozpoczął od zwycięstwa. Później był trzeci, a w następnych wyścigach przywoził do mety dwójki. 21-latek pojechał w wielkim finale, który rozgrywano w sześcioosobowej obsadzie. Reprezentant ostrowskiego klubu zajął w nim piąte miejsce.

W rundzie zasadniczej po 14 punkt uzbierali Mathias Thoernblom i Tobias Busch. W wielkim finale wygrał Szwed przed Niemcem. Trzeci był Marcin Nowak, czwarty Dominik Moser, piąty Marcin Kościelski, a szósty Steven Mauer. – Tym turniejem definitywnie kończę starty w sezonie 2019 – powiedział nam Marcin Kościelski.

Kamil Nowacki w serii zasadniczej zebrał 8 punktów i zajął ostatecznie ósme miejsce. W Niemczech – obok gospodarzy – ścigali się żużlowcy z Danii, Holandiu, Czech, Polski i Szwecji.