Mariusz Staszewski trenerem Południa

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 21 lutego, 2020

Mariusz Staszewski na co dzień trener Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolski został nominowany na trenera Południa w meczu Północ-Południe, który otworzy sezon żużlowy 2020. Zawody odbędą się w Gdańsku i nie będzie to z pewnością jedyny ostrowski akcent w tej imprezie.

Mecz Północ-Południe zaplanowano w niedzielę, 29 marca 2020 r., o godzinie 16.45 na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego w Gdańsku. Decyzją Głównej Komisji Sportu Żużlowego szkoleniowcem zespołu Południa został Mariusz Staszewski (Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów).

Staszewski to były żużlowiec, który po zakończeniu kariery zawodniczej skierował swoje kroki w stronę fachu trenerskiego. Była to bardzo dobra decyzja, bo właśnie pod jego wodzą TŻ Ostrovia w roku 2018 uzyskała awans do 1. Ligi Żużlowej, a w zeszłym sezonie jako beniaminek cieszyła się z zajęcia drugiego miejsca w tabeli. Staszewski to także ceniony wychowawca ostrowskiej młodzieży, uczącej się w szkółce żużlowej.

– Jest mi niezmiernie miło, że dostałem możliwość poprowadzenia drużyny Południa w meczu otwarcia sezonu. To ciekawe wyzwanie, któremu postaram się sprostać – powiedział Staszewski. – Zarówno ja jak i Mirek Berliński, który poprowadzi Północ, będziemy dysponowali silnymi drużynami. Już teraz mogę jednak zapowiedzieć, że nie zamierzam oddawać pucharu za zwycięstwo, wywalczonego w 2019 roku przez zespół Południa – podsumował szkoleniowiec z Ostrowa Wielkopolskiego.

Przypomnijmy, że składy drużyn na mecz Północ vs Południe będą siedmioosobowe i zostaną oparte na zawodnikach klubów I ligi, podzielonych wedle klucza geograficznego. Ekipę Południa, reprezentować będą żużlowcy Startu Gniezno, Orła Łódź, Arged Malesa TŻ Ostrovii Ostrów Wielkopolski i Unii Tarnów. Z kolei Południe składać się będzie z zawodników Abramczyk Polonii Bydgoszcz, eWinner Apatora Toruń, Lokomotivu Daugavpils i Zdunek Wybrzeża Gdańsk. Spotkanie będzie miało formułę ligową z nową tabelą biegów, jaka obowiązuje od sezonu 2020.

Trwa już sprzedaż biletów online na ten mecz. Przypominamy, że część zysków zostanie przekazana na rzecz Fundacji Polskiego Związku Motorowego. Wejściówki można kupić na stronie internetowej: http://bilety.speedwayevents.pl.

Cennik

Bilet Trybuna Główna – 35 zł

Bilet Korona Stadionu – 15 zł

Bilet Dziecięcy – 1 zł (dla dzieci w wieku 0-6 lat)

Pakiet VIP&Hospitality – 250 zł (miejsce na trybunie VIP w Bramie Maratońskiej, program zawodów, wysokiej klasy catering, zestaw upominków, możliwość wejścia do parku maszyn przed i po turnieju, miejsce parkingowe).

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął europoseł Ryszard Czarnecki, promotor wielu imprez żużlowych.