Matias Nielsen na podium w Gnieźnie

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 1 kwietnia, 2022

Trzecie miejsce w nieźle obsadzonym 13. Indywidualnym Turnieju o koronę Bolesława Chrobrego zajął Matias Nielsen. Z kolei Oliver Berntrzon był jedenasty. Szwed, jeżdżący w barwach Arged Malesy Ostrów zdobył 6 punktów, a dwóch wyścigów nie ukończył na skutek defektów.

Nowym królem Gniezna został Bartosz Smektła, który w finale wyprzedził swojego kolegę klubowego Kacpra Worynę i reprezentanta Arged Malesy Ostrów, Matiasa Nielsen. Młody Duńczyk może nie brylował specjalnie w serii zasadniczej, którą ukończył z dorobkiem 8 punktów.

W półfinale jednak przyjechał przed Zbigniewem Sucheckim i uczestnikiem cyklu Grand Prix, zwycięzcą serii zasadniczej, Patrykiem Dudkiem i awansował trochę niespodziewanie do decydującego wyścigu. W nim zameldował się na podium, przywożąc za plecami reprezentanta gospodarzy, Oskara Fajfera.

Do półfinałów nie zdołał awansować Oliver Berntzon, który uplasował się na jedenastym miejscu.

Wyniki:
1. Bartosz Smektała (zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa) – 16 (3,1,3,0,3,3,3) – 1. miejsce w finale
2. Kacper Woryna (zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa) – 13 (1,2,2,3,1,2,2) – 2. miejsce w finale
3. Matias Nielsen (Arged Malesa Ostrów) – 11 (2,1,1,2,2,2,1) – 3. miejsce w finale
4. Oskar Fajfer (Aforti Start Gniezno) – 16 (2,2,3,3,3,3,0) – 4. miejsce w finale
5. Michael Jepsen Jensen (Aforti Start Gniezno) – 13 (3,3,2,1,3,1) – 3. miejsce w półfinale
6. Zbigniew Suchecki (Aforti Start Gniezno) – 9 (2,0,1,3,2,1) – 3. miejsce w półfinale
7. Patryk Dudek (For Nature Solutions Apatora Toruń) – 14 (3,2,3,3,3,0) – 4. miejsce w półfinale
8. Przemysław Pawlicki (ZOOleszcz GKM Grudziądz) – (1,3,1,2,d,d) – defekt w półfinale
9. Frederik Jakobsen (ZOOleszcz GKM Grudziądz) – (0,3,0,1,2)
10. Ernest Koza (Aforti Start Gniezno) – (3,1,2,u,0)