Matias Nielsen nowym żużlowcem Arged Malesy Ostrów Wielkopolski

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 9 listopada, 2021

Duńczyk, Matias Nielsen, którego ostrowscy kibice mieli okazję zobaczyć podczas 69. Turnieju o Łańcuch Herbowy Miasta Ostrowa Wielkopolskiego, został nowym żużlowcem beniaminka PGE Ekstraligi. Nielsen może startować jako zawodnik do lat 24.

Matias Nielsen pokazał się z bardzo dobrej strony podczas najstarszego turnieju żużlowego w Polsce, w którym zajął drugie miejsce. Nieźle prezentował się również na treningach w Ostrowie. – Generalnie preferuję duże tory, więc ten, który jest w Ostrowie od razu bardzo mi się spodobał. Pasuje mi idealnie i cieszę się, że będę mógł na nim regularnie startować – powiedział 23-letni Duńczyk.

-Witam serdecznie wszystkich fanów, sponsorów i ludzi związanych z TŻ Ostrovia. Od jakiegoś czasu byłem w kontakcie z ostrowskim klubem, a teraz nadszedł właśnie ten dzień, w którym możemy ogłosić podpisanie kontraktu na sezon 2022. Nie mogę się już doczekać startów dla TŻ Ostrovia. Czuję, że jestem gotowy spróbować swoich sił w PGE Ekstralidze. Cieszę się, że będę mógł jeździć w tak dobrze zorganizowanym klubie jak TŻ Ostrovia i dla tak fantastycznych kibiców, jacy są w Ostrowie Wielkopolskim. Do zobaczenia w 2022 roku – powiedział Matias Nielsen.

-To młody perspektywiczny chłopak. Liczę, że może okazać się podobnym odkryciem jak w minionym sezonie Patrick Hansen – mówi trener ostrowskiej drużyny, Mariusz Staszewski.

Matias Nielsen nie miał zbyt wielu okazji do startów w Polsce. Wcześniej miał podpisany kontrakt w Toruniu. Ostatnio reprezentował barwy PSŻ-u Poznań. W 2 LŻ w sezonie 2021 wystąpił w sześciu meczach, w których osiągnął średnią 1,926.