Mecz Północ-Południe 6 lipca w Gdańsku

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 23 czerwca, 2020

Polski Związek Motorowy oraz Speedwayevents.pl serdecznie zapraszają na mecz Północ vs Południe, który odbędzie się w poniedziałek, 06 lipca 2020 r. o godzinie 18.45, na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego w Gdańsku. Pierwotnie do spotkania miało dojść 29 marca. Składy drużyn będą oparte o najlepszych zawodników klubów 1. Ligi Żużlowej. Trenerem Południa jest Mariusz Staszewski, który w składzie ma Nicolai Klindta i Tomasza Gapińskiego.

– Po długiej przerwie związanej z wystąpieniem zagrożenia epidemią koronawirusa COVID-19, jest mi miło poinformować, że mecz Północ kontra Południe powraca z nową datą – mówi Piotr Szymański, przewodniczący Głównej Komisji Sportu Żużlowego. – Spotkanie to będzie mieć, wedle nowej tabeli biegowej, formułę meczu ligowego i liczę, że przyniesie kibicom nie mniej emocji niż przed rokiem, kiedy to w Łodzi reaktywowaliśmy tą imprezę po 21 latach przerwy. Był to udany come back i wierzę, że w Gdańsku również obejrzymy świetne widowisko – dodaje Szymański.

Mecz Północ vs Południe to także inauguracja sezonu dla SpeedwayEvents.pl. – To pierwszy mecz, który zorganizujemy w 2020 roku. Długo czekaliśmy na powrót, ale wierzę, że warto było i na torze w Gdańsku zobaczymy emocjonujące widowisko – zaznacza Maciej Polny, prezes firmy KFSport, właściciela marki Speedwayevents.pl.

Podział tradycyjnie został dokonany wedle klucza geograficznego. W zespole Północy wystąpią żużlowcy klubów z Bydgoszczy, Daugavpils, Gdańska i Torunia. Z kolei Południe reprezentować będą zawodnicy drużyn z Gniezna, Łodzi, Ostrowa Wielkopolskiego i Tarnowa.

Główna Komisja Sportu Żużlowego ogłosiła oficjalne nominacje dla trenerów obu drużyn, którzy następnie powołali zawodników do prowadzonych przez siebie zespołów. Te wystąpią w siedmioosobowych składach (bez żużlowców pod nr 8 i 16).

Decyzją Głównej Komisji Sportu Żużlowego szkoleniowcem zespołu Południa został Mariusz Staszewski (Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów).

– Jest mi niezmiernie miło, że dostałem możliwość poprowadzenia drużyny Południa w drugiej odsłonie meczu Północ vs Południe. To ciekawe wyzwanie, któremu postaram się sprostać – powiedział Staszewski. – Będę dysponował silną drużyną. Już teraz mogę zapowiedzieć, że nie zamierzam oddawać pucharu za zwycięstwo, wywalczonego w 2019 roku przez zespół Południa – podsumował szkoleniowiec, w którego zespole doszło w ostatniej niemal chwili do jednej zmiany. Miejsce Timo Lahtiego (Car Gwarant Kapi Meble Budex Start Gniezno) zajmie jego klubowy kolega Adrian Gała.

Skład drużyny Południa:

1. Nicolai Klindt (Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolski)

2. Daniel Jeleniewski (Orzeł Łódź)

3. Peter Ljung (Unia Tarnów)

4. Tomasz Gapiński (Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolski)

5. Adrian Gała (Car Gwarant Kapi Meble Budex Start Gniezno)

6. Damian Stalkowski (Car Gwarant Kapi Meble Budex Start Gniezno)

7. Mateusz Cierniak (Unia Tarnów)

Zawodnicy oczekujący: Norbert Kościuch (Orzeł Łódź), Aleksandr Łoktajew (Orzeł Łódź), Sebastian Szostak (Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolski)

– Naszym atutem z pewnością będzie duże doświadczenie. Za wyjątkiem juniorów, każdy z pozostałych zawodników Południa ma już za sobą wiele lat spędzonych na torach. Młodzież też jednak na pewno dołoży swoją cegiełkę do ogólnego naszego dorobku, a nie ukrywam, że naszym celem jest zachowanie pucharu za zwycięstwo. Liczę, że teraz wszystko odbędzie się zgodnie z planem i w końcu dojdzie do spotkania obu drużyn– powiedział Staszewski.

Zespół Północy do boju poprowadzi Mirosław Berliński (Zdunek Wybrzeże).

– Zostałem miło zaskoczony informacją o nominacji na trenera Północy, to dla mnie duże wyróżnienie i wyzwanie zarazem – powiedział Berliński. – Na pewno zrobimy wszystko, by odebrać puchar za zwycięstwo ekipie Południa, która dzierży go od zeszłego roku – dodał.

Skład drużyny Północy:

9. Wiktor Kułakow (eWinner Apator Toruń)

10. Jack Holder (eWinner Apator Toruń)

11. Kamil Brzozowski (Abramczyk Polonia Bydgoszcz)

12. Matic Ivacić (Abramczyk Polonia Bydgoszcz)

13. Krystian Pieszczek (Zdunek Wybrzeże Gdańsk)

14. Oleg Michaiłow (Lokomotiv Daugavpils)

15. Karol Żupiński (Zdunek Wybrzeże Gdańsk)

Zawodnicy oczekujący: Chris Holder (eWinner Apator Toruń), Kacper Gomólski (Zdunek Wybrzeże Gdańsk), Alan Szczotka (Zdunek Wybrzeże Gdańsk)

– Mam w drużynie zawodników ze sporym już doświadczeniem, choć niekoniecznie zaawansowanych wiekowo. Mamy też mocną parę juniorów, gdzie wykorzystaliśmy punkt regulaminu, mówiący o definicji zawodnika krajowego w odniesieniu do klubów zagranicznych startujących w naszych ligach. Stąd nominacja dla Michaiłowa. Liczę, że ta mieszanka pozwoli nam wyjść zwycięsko z tej konfrontacji – powiedział Berliński.

Przypomnijmy, że w 2019 roku na stadionie w Łodzi triumf odniósł zespół Południa, który pokonał Północ 48:42. Czy w tym roku będzie podobnie?

źródło: Informacja prasowa Speedway Events