Mecz Północ – Południe w Gdańsku

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 20 lutego, 2020

Polski Związek Motorowy oraz Speedwayevents.pl serdecznie zapraszają na oficjalne otwarcie sezonu żużlowego 2020 w Polsce. Już w niedzielę, 29 marca 2020 r. o godzinie 16.45, na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego w Gdańsku rozpocznie się mecz Północ kontra Południe. Składy drużyn będą oparte o najlepszych zawodników klubów 1. Ligi Żużlowej.

Podział tradycyjnie został dokonany wedle klucza geograficznego. W zespole Północy wystąpią żużlowcy klubów z Bydgoszczy, Daugavpils, Gdańska i Torunia. Z kolei Południe reprezentować będą zawodnicy drużyn z Gniezna, Łodzi, Ostrowa Wielkopolskiego i Tarnowa.

Już wkrótce Główna Komisja Sportu Żużlowego ogłosi oficjalne nominacje dla trenerów obu drużyn, którzy następnie powołają zawodników do prowadzonych przez siebie zespołów. Te wystąpią w siedmioosobowych składach (bez żużlowców pod nr 8 i 16).

Meczem Północ kontra Południe otworzymy oficjalnie sezon 2020 – mówi Piotr Szymański, przewodniczący Głównej Komisji Sportu Żużlowego. – Spotkanie będzie miało, wedle nowej tabeli biegowej, formułę meczu ligowego i liczę, że przyniesie kibicom nie mniej emocji niż przed rokiem, kiedy to w Łodzi reaktywowaliśmy tą imprezę po 21 latach przerwy. Był to udany come back i wierzę, że w Gdańsku też obejrzymy świetne widowisko. Oprócz samego ścigania przewidujemy również małą uroczystość i wręczenie nagród za ubiegły sezon – dodał.

W 2019 roku na stadionie w Łodzi triumf odniósł zespół Południa, który pokonał Północ 48:42. Czy w tym roku będzie podobnie?

Zestawienie pierwszej ligi uległo zmianom, inaczej będą więc wyglądać składy drużyn. Ale niezależnie od wyborów personalnych, jakich dokonają trenerzy, z pewnością kibice obejrzą wyrównany mecz. Jestem przekonany, że na starcie nie zabraknie najlepszych żużlowców I ligi, co gwarantuje odpowiedni poziom sportowy. Nie możemy też zapominać o wątku charytatywnym – część zysków z biletów zostanie przekazana na rzecz Fundacji Polskiego Związku Motorowego. Już dziś serdecznie zapraszamy kibiców na te zawody – powiedział Maciej Polny, prezes firmy KFSport, właściciela marki Speedwayevents.pl.

Rozpoczęła się już sprzedaż biletów online na to atrakcyjnie zapowiadające się spotkanie. Można je kupować za pośrednictwem strony internetowej: http://bilety.speedwayevents.pl.

Cennik

Bilet Trybuna Główna – 35 zł

Bilet Korona Stadionu – 15 zł

Bilet Dziecięcy – 1 zł (nie obowiązuje na Trybunie Głównej oraz VIP)

Pakiet VIP&Hospitality – 250 zł (miejsce na trybunie VIP w Bramie Maratońskiej, program zawodów, wysokiej klasy catering, zestaw upominków, możliwość wejścia do parku maszyn przed i po turnieju, miejsce parkingowe).

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął europoseł Ryszard Czarnecki, promotor wielu imprez żużlowych. 

Źródło: Informacja prasowa organizatora