Mecz w Rybniku nową historią. TŻ Ostrovia nic nie musi, wszystko może (zapowiedź)

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 31 maja, 2019

Już po tygodniu od zwycięstwa Arged Malesa TŻ Ostrovia na torze w Ostrowie, beniaminka czeka arcytrudne zadanie w rewanżu w Rybniku, gdzie PGG ROW będzie zdecydowanym faworytem nie tylko do zwycięstwa, ale i pewnie punktu bonusowego.

Każdy mecz jest nową historią. Żużel jest na tyle wyrównany, że mecze u siebie i na wyjeździe, niewiele muszą się różnić. Na pewno zdecydowanym faworytem spotkania jest drużyna rybnicka. My jednak tak jak zawsze OSTROpoSWOJE pojedziemy tam powalczyć – zapewnia trener Arged Malesa TŻ Ostrovia, Mariusz Staszewski.

Teraz czeka nas rewanż w Rybniku. Będziemy walczyć o punkt bonusowy. Mamy 5 punktów przewagi. Nie jest to aż tak dużo, ale wcale nie musi być to za mało. Wszystko może się tam wydarzyć – uważa Aleksandr Łoktajew, który po wtorkowym upadku w Szwecji kuruje się, by być gotowym na niedzielny mecz.

Na pewno pojedziemy do Rybnika bez presji. Teraz ciśnienie ciąży na gospodarzach, bo to oni są głównym faworytem do awansu. My krok po kroku realizujemy swoje plany, związane z występem w rundzie play-off i tego się trzymamy – dodaje Radosław Strzelczyk, prezes TŻ Ostrovia.

Arged Malesa TŻ Ostrovia do Rybnika wybiera się w identycznym zestawieniu, jakie wygrało pierwszy mecz w Ostrowie. Wygląda na to, że Piotr Żyto może dokonać jakiś zmian, bo po numerem 12 nie ma na razie awizowanego zawodnika. Być może będzie to ponownie Szwed, Linus Sundstroem, który miał być jednym z liderów rybniczan albo Nick Morris. Daniel Bewley raczej na swoją szansę musi poczekać. – Po kontuzji potrzebuje jeszcze dużo jazdy. Liczę, że z formą wystrzeli może na play-offy – zaznacza Piotr Żyto.

Początek meczu w Rybniku w niedzielę o 14:30. Transmisję przeprowadzi stacja Polsat Sport Extra. Przypomnijmy, że TŻ Ostrovia organizuje wspólne oglądanie spotkania na telebimie na trybunie głównej Stadionu Miejskiego. Zapraszamy już od 13:30.

Awizowane składy:

Arged Malesa TŻ Ostrovia
1. Aleksandr Łoktajew
2. Sam Masters
3. Tomasz Gapiński
4. Nicolai Klindt
5. Grzegorz Walasek
6. Kamil Nowacki
7. Marcin Kościelski

PGG ROW Rybnik
9. Troy Batchelor
10. Siergiej Łogaczow
11. Mateusz Szczepaniak
12.
13. Kacper Woryna
14. Robert Chmiel
15. Mateusz Tudzież

Udział w rozgrywkach Nice 1.LŻ drużyny Arged Malesa TŻ Ostrovia dofinansowany jest ze środków Gminy Miasto Ostrów Wielkopolski.