Mieszkał w Ostrowie, a teraz będzie jeździł dla TŻ Ostrovia. Patrick Hansen z kontraktem na sezon 2021

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 8 listopada, 2020

Ma 22 lata i jeszcze przez dwa sezony będzie spełniał wymóg regulaminowy zawodnika do lat 24. Patrick Hansen, który ma mechanika z Ostrowa i mieszkał dotąd w naszym mieście, podpisał kontrakt na sezon 2021 z Arged Malesa TŻ Ostrovia.

Patrick Hansen urodził się w 28 października 1998 roku. W polskiej lidze reprezentował barwy klubu z Krosna i Rzeszowa. W sezonie 2017 był wypożyczony z Lublina do Kolejarza Opole. Był także finalistą IMŚJ w 2019 roku.  – Na ostrowskim torze nigdy nie miałem okazji trenować, a jedynie odjechałem jeden mecz w barwach klubu z Krosna w sezonie 2018. Chciałem potrenować w Ostrowie w tym roku, ale na przeszkodzie stanęły mi obostrzenia związane z pandemią COVID-19 – wyjaśnia duński żużlowiec.

Chciałem przejść do pierwszej ligi jeszcze zanim odjechałem całkiem niezły sezon w drugiej lidze w Rzeszowie. Nie ukrywam, że przepis o zawodniku do lat 24 ułatwił mi poszukiwanie klubu w eWinner 1. Lidze. To dla mnie ogromna szansa, którą postaram się wykorzystać. Mamy w Ostrowie fajny zespół i choć wiem, że liga będzie bardzo mocna, to liczę, że pokusimy się o awans do play-offów – mówi Duńczyk, który w barwach rzeszowskiego klubu uzyskał przeciętną prawie 2 punktów na bieg.

Na koniec Patrick Hansen skierował kilka słów specjalnie do kibiców Ostrovii. – Przede wszystkim wierzę, że na wiosnę zobaczę stadion wypełniony po brzegi kibicami, że nie będzie już pandemii koronawirusa i wszyscy spotkamy się na meczach. Jestem podekscytowany faktem, że będę jeździł teraz dla klubu z Ostrowa, który jest moim drugim domem. Miałem okazję z wysokości trybun obejrzeć kilka meczów z Ostrowie. Widziałem, jaka wspaniała atmosfera panuje na Stadionie Miejskim. Mam nadzieję, że taką samą stworzymy wspólnie w przyszłym roku – kończy 22-latek.