Na Stadionie Miejskim trwa montaż band pneumatycznych. W przyszłym tygodniu planowane są treningi

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 25 lutego, 2021

Wiosenne temperatury w końcówce lutego sprawiły, że na Stadionie Miejskim w Ostrowie Wielkopolskim w czwartek trwa montaż band pneumatycznych wokół toru. – Jeśli pogoda się nie zepsuje, w przyszłym tygodniu wyjedziemy na tor – mówi trener Mariusz Staszewski.

Jeszcze kilkanaście dni temu scenariusz pierwszych treningów od początku marca wydawał się nierealny. Na torze zalegała spora warstwa śniegu i był duży mróz. Aura potrafi jednak płatać figla i nagle się zmienia. Z minusowych temperatur zrobiły się od razu wiosenne. TŻ Ostrovia dzięki wsparciu sponsorów usunęła jakiś czas temu śnieg z toru. Dzięki temu nawierzchnia jest w dobrym stanie i za kilka dni być może odbędą się pierwsze treningi.

Wykorzystujemy dobrą pogodę na montaż band. Mieliśmy w czwartek trenować na pitbike’ach, ale skoro jest szansa, by za kilka dni wyjechać na tor żużlowy, zmieniliśmy plany. Decyzję o tym, kiedy odbędziemy pierwszy trening, podejmiemy na początku przyszłego tygodnia. Wydaje mi się, że realnym terminem może być wtorek lub środa – dodaje trener ostrowskiej drużyny.

Żużlowcy Arged Malesa Ostrów Wielkopolski czekają zatem na sygnał od trenera Mariusza Staszewskiego, kiedy będą mogli przyjechać na pierwsze jazdy treningowe. Jest duża szansa, że z początkiem marca na Stadionie Miejskim zawarczą żużlowe motocykle.