Nicolai Klindt na kolejny sezon w TŻ Ostrovia

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 15 października, 2021

To będzie piąty sezon z rzędu dla Nicolaia Klindta, który z ostrowskim klubem świętował dwa razy awansem Najpierw w 2018 roku do pierwszej ligi, a teraz w 2021 do PGE Ekstraligi. Duńczyk uzgodnił warunki dalszych startów w Ostrowie w sezonie 2022.

Miniony sezon nie był najlepszy dla 32-letniego żużlowca z Danii. Osiągnął średnią biegową 1,618, co plasowało go dopiero na 35.miejscu wśród zawodników eWinner 1.Ligi.  Dużo lepiej spisywał się rok wcześniej, gdzie był szóstym żużlowcem tej klasy rozgrywkowej ze średnią 2,135. W poprzednim sezonie wystartował także jako gość w zespole z Gorzowa w PGE Ekstralidze. Odebrał nawet srebrny medal DMP wraz ze Stalą.

Nicolai przez te lata spędzone w Ostrowie udowodnił, że potrafi się ścigać i może z powodzeniem jeździć również w PGE Ekstralidze. Uważam, że za to wszystko powinien dostać szanse w PGE Ekstralidze. Wiem, na co stać tego zawodnika, a słabszy sezon, jak ten miniony, każdemu może się przytrafić. Cały czas wierzę, że może być skuteczny w najwyższej klasie rozgrywkowej – mówi Mariusz Staszewski, trener Arged Malesy.

To będzie mój piąty sezon z rzędu w klubie, więc można powiedzieć, że to naturalna decyzja. Miałem w klubie cztery naprawdę dobre lata. Ten sezon może nie był dla mnie najlepszy w porównaniu do poprzednich, ale bardzo dużym osiągnięciem było wygranie z klubem eWinner 1 Ligi i awans do PGE Ekstraligi – mówi Nicolai Klindt.

Duńczyk nie krył po poprzednim sezonie, że chciałby jeździć w PGE Ekstralidze. – Teraz pomogłem ostrowskiej drużynie tam się znaleźć, więc najrozsądniejszym rozwiązaniem dla mnie jest jeździć w tej ekipie w PGE Ekstralidze. Na przestrzeni lat miałem kilka dobrych meczów w najwyższej klasie rozgrywkowej, choćby nie tak dawno dla Gorzowa. Postaram się w przyszłym sezonie być w co najmniej takiej formie, jak wtedy. Przez zimę będę mocno pracować, aby poprawić się w każdy możliwy sposób i być na sto procent gotowy na kolejny sezon – zapewnia Klindt.

Jestem bardzo szczęśliwy, że zostaję w Ostrowie na kolejny sezon – kończy duński zawodnik.

Nicolai Klindt to kolejny żużlowiec, który po wywalczeniu awansu do PGE Ekstraligi, uzgodnił warunki startu w Arged Malesie na kolejny sezon. W niedzielę ogłoszono, że Tomasz Gapiński i Grzegorz Walasek również pozostają w Ostrowie.