Nicolai Klindt odwiedził Ostrów „Przygotowuję się już do nowego sezonu. Nie było nawet czasu na wakacje”

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 28 listopada, 2019

We wtorek i środę w Ostrowie gościł Nicolai Klindt. Duński żużlowiec Arged Malesa TŻ Ostrovia przyleciał do Polski, by pozałatwiać kilka ważnych spraw i sprawdzić, czy wszystkie techniczne przygotowania do nowego sezonu, idą zgodnie z planem.

Moja wizyta w Ostrowie w tym okresie nie jest niczym wyjątkowym. Przyjechałem dopełnić formalności w klubie. Poza tym odwiedziłem z podziękowaniami sponsorów z Ostrowa, którzy mi pomagali. Byłem także w salonie Mercedesa Garcarek, ponieważ na kolejny sezon, muszę zainwestować w nowego busa – mówi Nicolai Klindt, spytany o powody wizyty w Ostrowie.

W środę byliśmy także w Lesznie, gdzie spotkałem się z moim grafikiem, który pracuje nad projektami na przyszły sezon. Odwiedziłem również firmę Maliniak. Wszystkie spotkania dotyczyły przygotowań do nowego sezonu. Spędziłem intensywne dwa dni. Sprawdziłem, czy wszystkie sprawy są gotowe i toczą się odpowiednim rytmem. Spotkałem się także w moim mechanikiem. Rozmawialiśmy o planach na nowy sezon – tłumaczy duński żużlowiec.

Zapytaliśmy także Nicolai Klindta, czy jest już po czy przed wakacjami. Odpowiedź nieco zaskakuje. –Szczerze, nie mam czasu na wakacje. Po sezonie byłem bardzo zajęty, bo dopinałem sprawy kontraktowe, co zajęło trochę czasu, szczególnie w Anglii. Później miałem spotkania z moimi sponsorami na Wyspach Brytyjskich. Następnie znalazłem tydzień na krótki odpoczynek w domu. Jednocześnie już robiłem sobie jakieś plany na kolejny sezon. Zamawiałem wyposażenie i cały osprzęt na przyszły rok. Zajmowałem się także zamawianiem silników na nowy sezon. Kolejne dwa tygodnie spędziłem w Danii, gdzie również odwiedziłem tamtejszych moich sponsorów. Teraz jestem w Ostrowie, gdzie też dopinam pewne sprawy związane z nowym sezonem. Pracy jest dużo. Jeden sezon dla żużlowców się kończy, a już myśli się o kolejnym – powiedział Nicolai.

30-letni zawodnik cieszy się z pozostania w Ostrowie i nie może doczekać się już kolejnego sezonu. – Jestem bardzo zadowolony, że trzeci sezon z rzędu będą w Ostrowie. Dobrze się tutaj czuję. Uwielbiam tutaj jeździć. Mamy wspaniałych kibiców, dla których jazda to czysta przyjemność – podkreśla Duńczyk. Okazję do spotkania z kibicami Nicolai Klindt będzie miał już 15 grudnia podczas prezentacji drużyny Arged Malesa TŻ Ostrovia w Galerii Ostrovia.