Nicolai Klindt wypożyczony do ROW-u Rybnik

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 26 kwietnia, 2022

Nicolai Klindt w dniu dzisiejszym został oficjalnie wypożyczony do ROW-u Rybnik i będzie ścigał się na torach eWinner 1.Lidze. To wspólna decyzja ostrowskiego klubu i duńskiego żużlowca. Serdeczne podziękowania dla Nicolaia Klindta za kilka wspaniałych lat, w których razem przeżywaliśmy dwa awanse od drugiej ligi, a po PGE Ekstraligę.

Mieliśmy uzgodnione, że po trzech kolejkach podejmiemy decyzję odnośnie dalszej przyszłości naszych obcokrajowców. Nicolai Klindt nie chciał już czekać i odwlekać ostatecznych rozstrzygnięć i postanowiliśmy, że zostaje wypożyczony w tym momencie. Dziękujemy mu za te ostatnie sezony, w których był ważną postacią naszej drużyny i życzymy powodzenia w nowym klubie – powiedział trener Arged Malesy Ostrów, Mariusz Staszewski.

Nicolai Klindt do TŻ Ostrovii trafił w 2018 roku w 2.Lidze Żużlowej. Z drużyną wywalczył awans do pierwszej ligi. W 2019 roku awansował do finału play-off z ROW-em Rybnik. Jechał także z dobrymi wynikami w barażach o PGE Ekstraligę. W pandemicznym sezonie 2020 jeździł dla Arged Malesy, ale był także gościem w drużynie z Gorzowa, z którym wywalczył wicemistrzostwo Polski.

W 2021 roku wspólnie z Arged Malesą Ostrów świętował awans do PGE Ekstraligi. W tym sezonie wystąpił w jednym meczu w Toruniu, w którym zdobył 4 punkty. We wtorek został przedstawiony oficjalnie jako nowy zawodnik ROW-u Rybnik, dokąd przechodzi na zasadzie wypożyczenia.

-To były cztery lata, których nigdy nie zapomnę. Starty w Ostrowie bardzo mi pomogły jako zawodnikowi odbudować się po kontuzjach. Miałem przyjemność być częścią drużyny, która awansowała do pierwszej ligi, a później zdobywała w niej drugie i pierwsze miejsce. Fani z Ostrowa byli ze mną na dobre i na złe, za co im serdecznie dziękuję. Poznałem wielu wspaniałych ludzi i pozyskałem przez te lata nowych sponsorów i przyjaciół. I oczywiście miałem przyjemność być w zespole Garcarek, który mam nadzieję będzie kontynuowany. Pomoc Jana i Andrzeja wiele dla mnie znaczy i nie mogę podziękować im i wszystkim w firmie Garcarek za to, że zawsze czuję się tam mile widziany i i jestem częścią Waszej rodziny. Kto wie, może w przyszłym roku znowu się zobaczymy i założę kevlar w barwach Arged Malesy Ostrów – mówi Nicolai Klindt.

Jeszcze raz wielkie dzięki Nicolai i mówimy do zobaczenia! Wszystkiego dobrego w nowym klubie.