Nie pozwolić wzbić się Jaskółkom. W niedzielę arcyważny mecz (zapowiedź)

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 6 lipca, 2019

Każdy mecz był i jest ważny, ale kto wie, czy właśnie ten niedzielny z Unią Tarnów nie będzie najważniejszy w cały sezonie. – Zwycięstwo może otworzyć nam szeroko drzwi do rundy play-off, co dla beniaminka Nice 1. Ligi Żużlowej byłoby ogromnym sukcesem – mówi Radosław Strzelczyk, prezes TŻ Ostrovia. Początek meczu w niedzielę o 14:30. Mecz nie jest transmitowany w żadnej telewizji. Zapraszamy na Stadion Miejski w Ostrowie.

Tuż przed meczem zapadnie ostateczna decyzja o tym, czy wystartuje w nim Tomasz Gapiński. Żużlowiec, który przez trzy tygodnie leczył uraz obojczyka deklaruje jednak gotowość na niedzielny mecz. – Czeka nas ciężkie zadanie, ale liczę, że na swoim torze i przy obecności naszych kibiców sobie poradzimy – mówi jeden z liderów ostrowskiej drużyny.

Podobnego zdania jest Grzegorz Walasek. – Wiemy, że brakuje nam jeszcze kilku punktów, by pojechać w fazie play-off. Na wyjazdach nam się nie wiodło. Gdzie zdobyć te punkty, jak nie u siebie w domu. Zapraszam kibiców na mecz, bo pojedynek z Unią Tarnów, jak wszystkie dotychczasowe na ostrowskim torze będzie ciekawy – dodaje doświadczony żużlowiec Arged Malesa TŻ Ostrovia.

Bojowe nastroje panują także wśród ostrowskich juniorów. – Nie wyobrażam sobie innego rozwiązania, jak tylko zwycięstwo naszej drużyny – mówi Marcin Kościelski, który wspólnie z Kamilem Nowackim będzie walczył o jakże istotne punkty. Unia Tarnów też ma kim straszyć, wszak w jej szeregach występuje Mateusz Cierniak, który zaliczył tak udany debiut ligowy w barwach ostrowskiego klubu w barażu z Polonią Piła na koniec ubiegłego sezonu.

Liderami Unii Tarnów są Szwed, Peter Ljung i Rosjanin, Wiktor Kułakow, aktualnie najskuteczniejsi zawodnicy Nice 1. Ligi Żużlowej. Do składu Jaskółek po trzech miesiącach wraca Artur Mroczka.

W pierwszym meczu w Tarnowie górą była Arged Malesa TŻ Ostrovia, która wygrała 47:43. W Ostrowie każde, nawet najniższe zwycięstwo da ekipie Mariusza Staszewskiego punkt bonusowy. W tabeli Unia z dorobkiem 14 punktów jest trzecia. Nasz zespół ma 10 punktów i zajmuje piątą pozycję.

Bilety na niedzielny mecz można zakupić TUTAJ.

Awizowane składy:

Unia Tarnów:
1. Wiktor Kułakow
2. Ernest Koza
3. Daniel Kaczmarek
4. Artur Mroczka
5. Peter Ljung
6. Mateusz Cierniak
7.

Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów:

9.Aleksandr Łoktajew

10.Sam Masters

11.Nicolai Klindt

12. Tomasz Gapiński

13.Grzegorz Walasek

14.Kamil Nowacki

15.Marcin Kościelski

Udział drużyny Arged Malesa TŻ Ostrovia w rozgrywkach Nice 1. Ligi Żużlowej dofinansowany jest ze środków Gminy Miasto Ostrów Wielkopolski.