Nie przegrać w Gnieźnie. W niedzielę pierwszy półfinał play-off Nice 1.LŻ (zapowiedź)

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 17 sierpnia, 2019

Trzy tygodnie temu w Gnieźnie jechali ostatni wyjazdowy mecz w rundzie zasadniczej. W niedzielę rozpoczynają półfinałową batalię play-off na stadionie przy ulicy Wrzesińskiej w Gnieźnie. Żużlowcy Arged Malesa TŻ Ostrovia plan już wykonali i nic nie muszą, ale bardzo chcą awansować do finału. – Dla naszych wspaniałych kibiców, którzy tak świetnie nas wspierają – podkreśla lider drużyny, Tomasz Gapiński. Początek meczu w Gnieźnie o 14:30.

W Gnieźnie czeka na ciężki mecz, dużo trudniejszy niż w rundzie zasadniczej. Jedziemy tam przede wszystkim nie przegrać. Car Gwarant Start ma mocną drużynę, która celuje w finał. Doceniamy klasę przeciwnika, ale wierzymy w siebie i będziemy walczyć – zapowiada trener Arged Malesa TŻ Ostrovia, Mariusz Staszewski.

Pod koniec lipca beniaminek zremisował 45:45 w Gnieźnie, zgarniając dwa punkty, co ostatecznie zadecydowało o tym, że to Arged Malesa TŻ Ostrovia zakończyła rundę zasadniczą na drugiej pozycji. – Tamten mecz to już historia. Liczyć się będzie dyspozycja dnia akurat w tę i przyszłą niedzielę. Mecz meczowi jest nierówny – uważa Mariusz Staszewski.

Ostatnio tor był trochę inny niż zazwyczaj po nocnych opadach. Gospodarze narzekali, że porobiły się dziury i nie był to taki tor jak zawsze mają. My w Ostrowie też nie zawsze mamy identyczny tor, bo pogoda płata figle. Jeden mecz łatwo wygrywamy, a w drugim się męczymy. Mam doświadczonych zawodników i myślę, że tor nie powinien być dla nas wymówką – zaznacza trener ostrowskiej drużyny.

Arged Malesa TŻ Ostrovia jedzie do Gniezna w tym samym składzie, który sprawdził się w ostatnich dwóch meczach. – Zwycięskiego składu się nie zmienia – mówi Mariusz Staszewski. Menedżer gnieźnian w miejsce Andrieja Kudriaszowa awizuje wracającego po kontuzji Olivera Berntzona. Szwed dobrze spisał się w Turnieju o Koronę Bolesława Chrobrego – Pierwszego Króla Polski. Rafael Wojciechowski miał w czwartek prawdziwy przegląd swojej kadry na tle solidnych rywali.

Mamy porachunki z rundy zasadniczej z zespołem z Ostrowa. Wyciągniemy wnioski z nieudanych meczów z pierwszej fazy sezonu – zapowiada Rafael Wojciechowski. – Wolałbym się z drużyną z Gniezna, z naszymi przyjaciółmi spotkać w finale, ale już półfinał zapowiada się bardzo ciekawie. To będzie wielkie święto dla kibiców w obu miastach – dodaje Radosław Strzelczyk.

Już podczas rundy zasadniczej w Gnieźnie była ogromna grupa kibiców z Ostrowa Wielkopolskiego. Teraz można spodziewać się kolejnego najazdu na pierwszą stolicę naszego kraju. Serdecznie zapraszamy do kibicowania ostrowskiej drużynie. Początek pierwszego półfinału play-off Nice 1. Ligi Żużlowej w Gnieźnie o 14:30.

Awizowane składy:

Arged Malesa TŻ Ostrovia:
1. Nicolai Klindt
2. Aleksandr Łoktajew
3. Tomasz Gapiński
4. Sam Masters
5. Grzegorz Walasek
6. Kamil Nowacki
7. Marcin Kościelski

Car Gwarant Start Gniezno:
9. Oskar Fajfer
10. Jurica Pavlic
11. Mirosław Jabłoński
12. Oliver Berntzon
13. Adrian Gała
14. Damian Stalkowski

Udział drużyny Arged Malesa TŻ Ostrovia w rozgrywkach Nice 1. Ligi Żużlowej dofinansowany jest z budżetu Gminy Miasto Ostrów Wielkopolski.