Nie samą ligą kibic żyje. Przypominamy inne sukcesy Arged Malesa TŻ Ostrovia w sezonie 2019

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 31 października, 2019

Wicemistrzostwo Nice 1. Ligi Żużlowej to oczywiście najważniejszy sukces drużyny Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolski. Jednak nie tylko w lidze nasi żużlowcy notowali dobre wyniki. Przypominamy te najważniejsze osiągnięcia.

Po raz pierwszy w sezonie 2019 rozegrano Mistrzostwa Par Nice 1. Ligi Żużlowej. W Gnieźnie na najwyższym stopniu podium stanęli reprezentanci Arged Malesa TŻ Ostrovia. Grzegorz Walasek z Tomaszem Gapińskim oraz rezerwowym Kamilem Nowackim zdobyli Mistrzostwo Par Nice 1.LŻ i tym samym wywalczyli sobie prawo startu w finale Mistrzostw Polski Par Klubowych. W zawodach rozegranych w Bydgoszczy ostrowianie w tym samym składzie, co w Gnieźnie, zajęli piąte miejsce. Pozycję tę przyjęto z niedosytem, gdyż była realna szansa na medal MPPK.

Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolski – Mistrz Par Nice 1. Ligi Żużlowej.

Po raz ósmy w historii ostrowskiego żużla, nasza para wywalczyła także awans do finału Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych. Droga do finału w Gorzowie wiodła przez eliminację w Ostrowie, gdzie bohaterem został Marcin Kościelski, który w wyścigu dodatkowym zapewnił Arged Malesa TŻ Ostrovia awans do finału. W nim Kościelski z Nowackim oraz rezerwowym Kacprem Grzelakiem zajęli szóste miejsce.

Kacper Grzelak, Kamil Nowacki i Marcin Kościelski podczas finału MMPPK w Gorzowie.

Po raz drugi w historii ostrowscy żużlowcy awansowali do finału Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów. Droga do finału była bardzo długa. Najpierw zespół Mariusza Staszewskiego wygrał swoją grupę eliminacyjną DMPJ. W rywalizacji półfinałowej początkowo nie zapowiadało się na awans ostrowskich juniorów do finału. Ostatecznie jednak jako lepszy zespół z czwartego miejsca, awansowali do grona siedmiu najlepszych juniorskich drużyn w kraju. W finale DMPJ na torze w Grudziądzu ostrowianie w składzie: Marcin Kościelski, Kamil Nowacki, Sebastian Szostak i Kacper Grzelak zajęli siódme miejsce.

Po raz drugi w historii ostrowskiego żużla, juniorzy wywalczyli awans do finału DMPJ.

Na koniec sezonu ostrowianie obsadzili całe podium rywalizacji o Młodzieżowe Indywidualne Mistrzostwo Wielkopolski. Mistrzem został Marcin Kościelski, wicemistrzem Sebastian Szostak, a brązowy medal przypadł w udziale Kamilowi Nowackiemu.

Reprezentanci Arged Malesa TŻ Ostrovia zdominowali rozgrywki Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Wielkopolski.

Biorąc pod uwagę wyniki w Nice 1. LŻ oraz inne sukcesy poza rozgrywkami ligowymi, sezon 2019 był jednym z najlepszych w ostatnich kilkunastu latach dla ostrowskiego żużla.