Nie schodzą z motocykli. Żużlowcy Arged Malesy zimą trenują na motocrossie

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 2 grudnia, 2021

-Nic nie zastąpi treningu na motocrossie i stałego kontaktu z motocyklem – podkreśla trener Mariusz Staszewski. Jego podopieczni tej zimy trenują regularnie na motocyklach crossowych i jeśli aura na to pozwoli, zamierzają tak przejeździć cały okres pomiędzy sezonami.

Ostrowscy żużlowcy trenują na torze Ostrowskiego Klubu Motocrossowego i są wdzięczni prezesowi tego klubu za udostępnienie obiektu. – Na motocyklu crossowym, nawet jak na zwykłym polu zrobi się kilka kółek, to się człowiek zmęczy, ale cieszymy się, że możemy w każdej chwili wejść na tor motocrossowy w Ostrowie. Dziękujemy wszystkim członkom OKM-u z prezesem na czele, że możemy korzystać z tego obiektu – mówi Mariusz Staszewski, trener Arged Malesy.

Z toru OKM-u korzystają również szkółkowicze na motocyklach pitbike. – Fajnie, że mamy, gdzie trenować i jeszcze raz wielkie podziękowania. Myślę, że ta zima trochę inaczej przepracowana, przyniesie pozytywny efekt – dodaje Staszewski.

Żużlowcy Arged Malesy w podobny sposób zamierzają wykorzystać cały okres pomiędzy sezonami. – Zimę co prawda zapowiadają dosyć srogą, ale jeśli tylko nie będzie śniegu i mrozu, to zamierzamy jeździć na crossie i wykorzystywać warunki atmosferyczne, w których będziemy w stanie potrenować na motocyklach – zaznacza trener ostrowskiej drużyny. Dodajmy, że z juniorami trenuje także Matias Nielsen.