O prymat w Wielkopolsce w Nice 1. Lidze Żużlowej (zapowiedź)

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 6 kwietnia, 2019

Arcyciekawie zapowiadają się niedzielne derby Wielkopolski pomiędzy Arged Malesa TŻ Ostrovia a Car Gwarant Startem Gniezno. Początek rywalizacji o godzinie 14:30 na Stadionie Miejskim. Kwadrans wcześniej rozpocznie się prezentacja.

Obie ekipy w piątek trenowały na własnych obiektach przed niedzielnym meczem. Gnieźnianie zapowiadają, że nie dokonają korekt w awizowanym składzie, w którym nie ma Adriana Gały, a jest za niego Szwed, Oliver Berntzon.

Trener Mariusz Staszewski już wcześniej ogłosił, że bez względu na piątkowy trening, awizowanego składu też nie będzie zmieniał. W miejsce Sama Mastersa, który bardzo długo trenował w piątek na ostrowskim torze, pojedzie Renat Gafurow. – Cały zespół musi pojechać. Widać to było w Łodzi, gdzie nie wyszedł mecz Mastersowi i zabrakło nam trochę do zwycięstwa. Nie można lekceważyć zespołu z Gniezna. W tej lidze nie ma słabych drużyn – podkreśla Gafurow.

Rosjanin w składzie znalazł się pod numerem 10 i pojedzie w parze wspólnie ze swoim rodakiem Aleksandrem Łoktajewem. – Jeździliśmy w parze w sparingach. Jak będziemy szybcy, to na pewno dogadamy się na torze. Zapraszamy kibiców na niedzielny mecz. Doping fanów dodaje zawodnikowi jednego konia mechanicznego więcej – śmieje się Gafurow.

W Ostrowie panuje pełna mobilizacja przed niedzielnym pojedynkiem z Car Gwarant Startem Gniezno. – W tej lidze nie będzie łatwiejszego meczu. Nawet, kiedy rywal wydaje się słabszy na papierze, to nie można przed meczem założyć z góry, że wygramy czy przegramy. Nie ważne, czy to będzie Gniezno, Łódź czy Rybnik, trzeba się na maksa przygotować i skoncentrować, a przede wszystkim absolutnie nikogo nie lekceważyć. Każdego może spotkać sroga lekcja. Nie ma się co przed meczem napędzać, bo może później nie wyjść – przestrzega Tomasz Gapiński.

Na Stadionie Miejskim spodziewany jest komplet publiczności na miejscach, które dostępne są dla kibiców. Żużlowcy zdają sobie oczywiście sprawę, że ostrowscy kibice liczą na derbowy zwycięstwo. – My też chcemy zwycięstwa. Życzymy tego sobie, kibicom, sponsorom i działaczom. Zrobimy wszystko, żeby ten mecz wygrać” – zakończył Tomasz Gapiński.

Awizowane składy:

Car Gwarant Start Gniezno:

1. Oskar Fajfer
2. Andriej Kudriaszow
3. Oliver Berntzon
4. Frederik Jakobsen
5. Mirosław Jabłoński
6. Kevin Fajfer

Arged Malesa TŻ Ostrovia:

9.Aleksandr Łoktajew

10.Renat Gafurow

11.Tomasz Gapiński

12.Nicolai Klindt

13.Grzegorz Walasek

14.Kamil Nowacki

15.Marcin Kościelski

Sędzia: Tomasz Fiałkowski

Komisarz toru: Tomasz Welc

Bilety na spotkania ostrowskiej drużyny można zakupić na bilety.tzostrovia.pl, natomiast wejściówki na JAKO DANCE FESTIVAL – Kalisz 2019 są do nabycia TUTAJ.

Udział w rozgrywkach Nice 1. Ligi Żużlowej drużyny Arged Malesa TŻ Ostrovia jest dofinansowany ze środków Gminy Miasto Ostrów Wielkopolski.